Diskuzní fórum

Fototipy.cz - tipy na fotografické lokace

Fototipy - tipy, návody a inspirace pro fotografyNedávno jsem narazil na poměrně zajímavý projekt pro fotografy s všeříkajícím názvem: Fototipy.cz V prvé řadě představují tyto tipy zajímavé fotogranické lokality převážně v České Republice - hned na hlavní stránce naleznete mapu s přehledem všech zajímavých míst. 

Což se fotografovi hodí, zejména když jede někam na dovolenou nebo navštívit přátele do města, kde to ještě nezná a chce si nafotit pár pěkných snímků (třeba i pro fotobanky). Každý tip obsahuje krátké povídání a galerii někdy lepších, jindy průměrných fotografií, ale pro vytvoření určité představy o daném místě jsou tyto obrázky rozhodně dostačující.

Fototipy - úvodní stránka

V druhé řadě zde pak najdete také zajímavé články ze světa fotografování - ať už se jedná o novinky, návody (například na úpravy fotovybavení), zajímavé techniky, rady, cestopisy, recenze, inspirace. Mě osobně se asi nejvíce líbil přehled těch nejzajímavějších lokalit na focení v Praze - našel jsem tam spoustu takových, o kterých jsem neměl ani zdání.

Za celým tímto webem stojí jeden člověk - David Nogol. Docela mě fascinuje, jak se vrhnul na práci na volné noze a pokouší se uživit tím, co ho baví. Více se o jeho podnikání na volní noze můžete dočíst na jeho pravidelně aktualizovaném blogu nogol.cz/blog a věřte mi, že to je poutavé čtení (zatím ještě s otevřeným koncem). Držím mu palce.


Komentáře


Gravatar
16. září 2012, 12:43 jareso
Áno, fototipy.cz je veľmi pekný projekt. Tiež držím autorovi palce.
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.

Aktuality

Diskuzní fórum

O fotobankách, focení i kreslení vektorů můžete diskutovat na fotobankovém diskusním fóru.

Nejlepší fotobanky

Seznam těch nejlepších fotobank, setříděn podle výše výdělků:

Shutterstock Shutterstock
Dreamstime Dreamstime
Fotolia Fotolia
iStockphoto iStockphoto
BigStock BigStock
123RF 123RF
Graphic Leftovers Graphic Leftovers
Depositphotos Depositphotos
Pond5 Pond5

Více informací →

Newsletter

Přihlašte se k odběru občasného newsletteru s přehledem dění kolem fotobank

Fotobanky na Facebooku

Spoustu drobnějších zpráv píšu jen na Facebook.