Diskuzní fórum

Pěkné video zachycující úpravu fotky pro fotobanky

Video zachycující úpravy fotografie určené pro prodej ve fotobankáchMoc pěkné video o přípravě jedné fotografie na prodej v microstock fotobankách. Celkový čas úprav podle autora asi 4 hodiny. A pokud si myslíte, že se to nevyplatí, tak se asi mýlíte - u zavedeného autora, který bude mít portfolio nabouchané obdobně kvalitními snímky jako pan Ilja Mašík (podívejte se na ně na jeho webu imasik.cz) se to podlě mě brzy vrátí - aneb kvalita vede nad kvantitou.

Jen pro doplnění (aby se začátečníci moc nelekli), toto je extrémní případ, u většiny fotografií není potřeba tolik úprav (mnohdy postačí upravit úrovně, vyvážení bílé a někdy ani to ne), ale když najdete dobrý snímek, u kterého cítíte, že by se dal lépe prodat, pak taková práce rozhodně není zbytečná. Konečně fotek bez úprav jsou fotobanky plné, lépe se prosadí ty, na kterých je vidět odvedená práce.

Kolik nejvíce času jste vy věnovali úpravě jedné fotky pro fotobanky?


Komentáře


Gravatar
22. únor 2012, 10:19 Holina
Super video, ta trpělivost je obdivuhodná
 
Gravatar
22. únor 2012, 11:00 Michal
Uf, člověku se i tak trochu uleví, když vidí, že to často není jen o tom jednom „cvaknutí“. :)
 
Gravatar
2. březen 2012, 10:26 Michal Šárka
Bezva práce :)
 
Gravatar
5. březen 2012, 06:21 Kugelig
Hmm, tuhle práci dělám už 16 let a dovolím si tvrdit, že stejný výsledek se dá dosíci za třetinu času. Tohle je emerická specialita. V dokumentu mít 200 vrstev+každá má ještě alespoň 2 vrstvy úprav se dvěma maskama. Výsledný dokument má pak i 2GB. Impozantní, zvláště pokud se k fotce už nikdy nebudu vracet. Občas dostanu soubor PSD k úpravě po takovém megalomanovi a bývá to k poblití. Tolik zbytečných kroků které ten pán udělal mě udivuje. Jen oblohu vyměnil 3x. Není kumšt udělat to dobře, ale především efektivně a to zde rozhodně neproběhlo.
 
Gravatar
5. březen 2012, 12:51 brambor
To je práce grafika. Stačí postahovat hromadu fotek z netu a narvat to do jedné. Výsledek je vynikající ale....
 
Gravatar
5. březen 2012, 22:36 Petr Václavek
Kugeligu, věřím tomu, že když člověk ví, jak má vypadat výsledek, tak existuje mnohem kratší cesta jak jej dosáhnout. Zde evidentně si s tím autor hrál a určitě se nesnažil ukázat, jak něco dělat efektivně.
 
Gravatar
25. březen 2012, 11:01 Tomáš Hájek
Já nevím, nejsem si jistý, ale tuhle fotku by jistě řada fotobank vrátila, protože na té lyži zůstalo logo firmy a stejně tak na helmě. Takže nevím, jestli je to vhodný příklad úpravy fotek pro fotobanky. Možná se pletu, ale spíš ne vzhedem k tomu, že editoři vrací často fotky, kde je napsáno třeba na značce vstup zakázán.
 
Gravatar
19. duben 2012, 12:29 Olda
Úžasné video. Je vidět, že vyfotit fotku je jen půl práce hotovo. Možná ještě míň. A souhlasím s tím, že by to šlo udělat rychleji, několikrát měnil a předělával, např oblohu..
 
Gravatar
22. září 2014, 08:52 Martin Pěnička
Oblohy se dají vytvořit i uměle, ale není jednoduché selektovat ty, které mají vypadat přirozeně. Jakmile budu mít nový notebook, pustím se do tutoriálu.
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.

Aktuality

Diskuzní fórum

O fotobankách, focení i kreslení vektorů můžete diskutovat na fotobankovém diskusním fóru.

Nejlepší fotobanky

Seznam těch nejlepších fotobank, setříděn podle výše výdělků:

Shutterstock Shutterstock
Dreamstime Dreamstime
Fotolia Fotolia
iStockphoto iStockphoto
BigStock BigStock
123RF 123RF
Graphic Leftovers Graphic Leftovers
Depositphotos Depositphotos
Pond5 Pond5

Více informací →

Newsletter

Přihlašte se k odběru občasného newsletteru s přehledem dění kolem fotobank

Fotobanky na Facebooku

Spoustu drobnějších zpráv píšu jen na Facebook.