Diskuzní fórum

Návod na vyplnění W-8BEN pro Zazzle

Zazzle W8-BENZazzle sice není fotobanka, je to hlavně e-shop typu "print on demand" - tedy nabízí různé produkty potištěné vaší grafikou (fotky, ilustrace) a je na vás, abyste svému eshopu dělali reklamu a sháněli si pro něj zákazníky. Jediné co Zazzle dělá je obsloužení nakupujících. Každopádně stejně jako v případě fotobank vyžaduje vyplnění formuláře W-8BEN, bez toho snad ani neumožní vyplacení vaší provize.

Informace k daňovému formuláři naleznete (po přihlášení do svého účtu) v sekci My Account / Payment settings asi tak uprostřed stránky - Tax Information.

Formulář W-8BEN pro Zazzle

Nejprve musíte zadat, že jste občan České Republiky a pak v dalším kroku ještě zvolit, že budete formulř vyplňovat jako jednotlivec (Individual). Následně byste si měli stáhnout formulář W-8BEN v podobě PDF souboru. Což se mi nikdy nepovedlo, vždy to stáhlo nějaký poškozený malý PDF soubor. Nakonec jsem v nápovědě nebo někde ve fóru vyčetl, že si jej mám stáhnout přímo ze stránek IRS: Formulář W-8BEN.

Následně je nutné jej vyplnit. Doporučuji postupovat podle návodu níže, když jsem v sekci II/10 napsal to samé, co píšu v daňovém formuláři u fotobank, tak mi to vrátili, že to musím více rozepsat. Takže tuto sekci raději přepište doslovně (tuto formulaci jsem našel v diskuzním fóru Zazzle):

Návod pro vyplnění tax formu W-8BEN pro Zazzle

 

Výsledek vytiskněte, podepište, naskenujte a emailem odešlete na adresu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Do emailu nezapomeňte napsat, k jakému účtu se formulář váže, jinak vám to po týdnu vrátí. Takže tam napište například toto:

Hi,
Im sending you my W8-BEN tax form - see attached.
It is for this account:
 
email: VÁŠ EMAIL
store names: NÁZEV VAŠEHO OBCHODU NA ZAZZLE
associate's ID number: ASSOCIATE ID
 

Své ASSOCIATE ID najdete v záložce Associates. Po odeslání vám během chvilky přijde automatické potvrzení o přijetí, následně za cca týden dva přijde info, že se na to konečně podívali a že to předávají finančnímu oddělení a za další měsíc vám teprve přijde info o skutečném schválení s tím, že ve vašem profilu se to projeví během dalšího měsíce.


Komentáře


Gravatar
6. říjen 2019, 12:20 Marian Meres
Dobry den.

Chcem sa opytat ohladne vyplnania formularu W-8BEN pre Adobestock. Vyplna sa to rovnako ako pre Zazzle alebo je tam treba uvies nieco inak este k tomu ked som zo Slovenska ? Konkretne ma zaujima PARTII - special rates and conditions.

Dakujem vopred za odpoved a vela zdaru prajem.

Marian Meres
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.