Diskuzní fórum

Shutterstock - základní informace

Shutterstock

Shutterstock je bezkonkurenčně nejlepší microstock fotobanka, kterou znám. Nejlepší je pro mě z jednoho prostého důvodu - vydělává mi nejvíce již od samého začátku. V přepočtu výdělku na jednu fotografii (ilustraci) je sice lepší fotobanka iStock, ale vzhledem k tomu, že nahrávání na Shutterstock je stonásobně snazší a rychlejší, tak není co řešit.

Shutterstock je založený na modelu předplatného - návštěvníci si zaplatí předplatné a můžou pak stahovat 25 obrázků za den (nezáleží při tom na velikosti ani na formátu). Díky tomu mají na této fotobance její uživatelé nejvíce prodejů (v porovnání s ostatními fotobankami).

Zdá se, že Shutterstock je bezchybný, ale tak to opravdu není. Mezi největší nevýhody patří náročný přijímací proces - zájemci po registraci musí nahrát 10 fotografií (grafik nebo vektorů) a fotobanka musí schválit alespoň 7 z nich. Pokud zamítne více jak 3 obrázky, dostane zájemce další šanci až za měsíc. Většina žadatelů se na tuto fotobanku dostane až na podruhé, potřetí...

Jelikož 99% kupujících využívá možnosti předplatného, jsou odměny za jeden prodej relativně velmi nizké (ale těch prodejů je zase řádově více než na jakékoliv jiné fotobance!). Výše odměny ještě závisí na vašem celkovém výdělku:

Celkové výdělky Odměna za jeden prodej
Méně než $500 $0.25
$500 - $3 000 $0.33
$3 000 - $10 000 $0.36
Více než $10 000 $0.38

Zbylé jedno procento představují On Demand prodeje (malé ale drahé předplatné, které nahrazuje kreditní systém) a Enhanced Licence - nákup s rozšířenou licencí (tato licence umožňuje kupujícímu například tisknout zakoupené obrázky na trika, hrnky a tyto pak prodávat).

Shutterstock - domovská stránka

Porovnání s ostatními fotobankami

Shutterstock je suverénně na první pozici v prodejnosti fotografií a vektorů. Díky tomu, že je postaven na předplatném jsou odměny sice relativně nízké, ale zase velmi časté. Již několik hodin po schválení fotek můžete čekat první prodeje (na jiných fotobankách to trvá řádově dny, týdny, měsíce).

Plusy

 • velké množství prodejů
 • rychlé prodeje (již několik hodin po schválení)
 • rychlé schvalování (běžně kolem 24 hodin)
 • jednoduchý upload 
 • přehledné statistiky prodejů
 • kvalitní diskusní fórum a podpora komunity

Mínusy

 • obtížná registrace (schválení nového autora)
 • poslední dobou vyšší nároky na kvalitu fotek a ilustrací
 • špatná komunikace při řešení konfliktů

Souhrnné informace o fotobance

Adresa submit.shutterstock.com
Pořadí 1
Velikost portfolia 15 mil.
Typy souborů
 • fotografie
 • bitmapové ilustrace
 • vektorové ilustrace
 • videa
Požadavky na soubory

JPG:

 • minimálně 4MPx
 • přijímají i Editorial images

EPS:

 • verze 8/10
 • JPG náhled se stejným jménem
 • nesmí obsahovat dva barevné profily (RGB a CMYK zároveň)

Video

 • minimálně 480px na výšku
 • aspect ratio alespoň 4:3
 • 29.97fps NTSC standard
 • 25fps PAL standard
 • max. 60 sekund
Odměna záleží na využití předplatného zákazníkem
Prodejní ceny od 0.31$
Minimální odměna 0.25$
Exkluzivita NE
Platební metody šek, Paypal, Moneybookers
platba se odesílá automaticky po skočení měsíce, pokud nezaslané výdělky přesáhly limit.
Limit 75$ (Paypal, Moneybookers), 300$ (šek)
Náročnost registrace velmi náročná - je potřeba odeslat 10 bezchybných obrázků a alespoň 7 znich musí být přijato (další pokus vždy za měsíc)
Možnosti uploadu web, ActiveX plugin, FTP
Náročnost uploadu jednoduchá - jen nahrát přes FTP zadat dvě kategorie (na výběr jich je jen asi 15)
Podpora češtiny NE

Závěrečné zhodnocení

Shutterstock je nejlepší fotobanka a určitě byste ji měli vyzkoušet. Pokud vám neschválili prvních 10 obrázků, zkuste to znovu a znovu a znovu. Určitě se vám to vyplatí a to ze dvou důvodů:

 1. vaše práce bude náležitě odměněna (rychlé a časté prodeje - mnohdy již pár hodin po schválení)
 2. v budoucnu to bude jen obtížnější - nároky a konkurence rychle rostou

Pokud to myslíte s fotobankami alespoň trochu vážně, tak byste měli usilovat o členství v této fotobance.


Komentáře


Gravatar
15. říjen 2011, 06:15 mirka
Pekny den prajem,
chcem vas poprosit o radu, ked robite seriu nejakych objektov, napriklad http://www.shutterstock.com/cat.mhtml?lang=en&search_source=search_form&version=llv1&anyorall=all&safesearch=1&searchterm=&search_group=&orient=&search_cat=&searchtermx=&photographer_name=Petr+Vaclavek&people_gender=&people_age=&people_ethnicity=&people_number=&commercial_ok=&color=&show_color_wheel=1&secondary_submit=Search#id=84003259 tak ich ukladate v samostatnych suboroch a jpeg ich zobrazuje spolu alebo v jednom a kazdy ma svoju layers? dakujem za odpoved.
 
Gravatar
15. říjen 2011, 06:15 mirka
http://www.shutterstock.com/cat.mhtml?lang=en&search_source=search_form&version=llv1&anyorall=all&safesearch=1&searchterm=&search_group=&orient=&search_cat=&searchtermx=&photographer_name=Petr+Vaclavek&people_gender=&people_age=&people_ethnicity=&people_number=&commercial_ok=&color=&show_color_wheel=1&secondary_submit=Search#id=84003259
 
Gravatar
15. říjen 2011, 06:16 mirka
tak sa mi link nepodarilo vlozit ako som chcela, sorry
 
Gravatar
15. říjen 2011, 14:14 Petr Václavek
Zdravím,
všechny ty objekty jsou v jednom souboru - vše je v jednom .eps (v různých vrstvách) a samozřejmě také v .jpg
JPG náhled musí být vždy stejný, jako ta vektorová ilustrace.
 
Gravatar
16. říjen 2011, 11:10 Radovan
Dobrý den,
liší se nějak schválení nového autora v sekci video (footage) od sekce s obrázky (photos)? Pokud jste schválen v jedné sekci můžete přispívat do druhé?
Díky za odpověď.
 
Gravatar
17. říjen 2011, 08:30 Petr Václavek
Zdravím,
je to jednoduché, jakmile jste jednou schválen, tak můžete dávat cokoliv - videa, vektorové ilustrace, fotky.

Sám jsem fotograf-ilustrátor a jen tak zkusmo jsem si přidal jedeno video - bylo to v pohodě.
 
Gravatar
15. listopad 2011, 18:46 mirula
Pekny den prajem, neviete mi vysvetlit co znamena on demand downloas, pridalo mi pri tom 1,88 a kedze neviem velmi po anglicky tak dufam ze som tam omylom nezadala nejake ine licencie. Ilustraciu totiz mam aj na inych fotobankach ,tak pre istotu sa pytam aby som nemala nejaky problem. :-)
dakujem mirka
 
Gravatar
15. listopad 2011, 19:19 Petr Václavek
On Demand Download je normální regulérní stažení - stejná licence jako ostatní. Shutterstock nenabízí žádnou exkluzivitu, takže se nemáte čeho obávat.

Shutterstock je založený na předplatném - kupující si předplatí fotobanku třeba na měsíc a pak stahuje určitý počet fotek denně. Pokud ten limit nevyužije, tak se mu nic nevrací. Cena celého toho balíku je poměrně vysoká (několik set dolarů), ale výsledná cena za jedno stažení pak vyjde hodně malá - cca 30 centů. Jako alternativu nabízí Shutterstock On Deman Downloads - což je speciální předplatné na rok, jehož cena je 50 (nebo 230) dolarů. Kupující pak může zakoupit kdykoliv v průběhu toho roku 5 (nebo 25) obrázků. Celková cena je nižší, ale když se to přepočte na obrázky, tak za jeden zaplatí mnohem více.
 
Gravatar
17. listopad 2011, 16:00 Jan Kocis
Dobrý den,
Mužete mi poradit s registraci u Shutterstocku co znamena Residential Zip?
dekuji Honza
 
Gravatar
18. listopad 2011, 14:17 Petr Václavek
Residential Zip znamená poštovní směrovací číslo.
 
Gravatar
28. listopad 2011, 08:35 Petra
Dobrý den Petře,
chtěla jsem Vás poprosit o radu. Na Shutterstocku mi nabídli automatické nahrávání do Bigstocku, což jsem uvítala. Teď po mě chtějí vyplnit formulář kvůli daním na Tax-center. Jenže já nevím který mám vybrat, moje angličtina nestojí za mnoho...Jelikož myslím, že jste to taky už řešil, doufám, že mi poradíte..:-).
Díky, Petra
 
Gravatar
29. listopad 2011, 19:05 Petr Václavek
Zdravím,
ten správný formulář se jmenuje W-8BEN tedy je to tento formulář W-8BEN.


Vyplňuje se snad stejně jako ten na Shutterstocku, návod je zatím zde: Návod na vyplnění daňového formuláře na fotobance Shutterstock
 
Gravatar
30. listopad 2011, 09:36 Petra
Díky Petře, nevím proč to chtějí vyplňovat znovu, když už to jednou na Shutterstocku mají...., asi aby to nebylo tak jednoduché :-)
Zdravím Petra
 
Gravatar
23. leden 2012, 13:59 petra
Dobrý den Petře,
ráda bych se zeptala, jestli nevíte proč se mi na účtu Shutterstocku nabízí toto - Download your Tax Forms for the year 2011 here. Co se ode mne očekává? Formulář W-8BEN mám dávno vyplněný, takže opravdu nevím....
Díky, Petra
 
Gravatar
23. leden 2012, 14:01 Petr Václavek
Zdarvím,
to je jen přehled prodejů a případné stržení daně - buď si to stáhnete elektronicky a nebo vám to přijde v dopise na vaši adresu. Je to jen přehled netřeba s tím cokoliv dělat.
 
Gravatar
22. duben 2012, 17:16 Jan Šíma
Dobrý den
nevím co dělat když mám víc pixelů než v rozšířené licenci Tiff. Rozlišení 50 Mpx.
Můžu jim to nahrát v tomto rozlišení?
 
Gravatar
22. duben 2012, 18:48 Petr Václavek
Já myslím, že ano, žádný horní limit jsem nenašel. Snad jen můžete narazit na limit ve velikosti souboru.
 
Gravatar
16. květen 2012, 09:23 jitka
dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s dočasným mizením části portfolia na shutterstocku? jsem tam registrovaná cca 5 let, po celou dobu naprosto ok a nyní během ani ne dvou měsíců se mi již poněkolikáté stalo, že mi zmizela část portfolia-vektory ani fotky nebyly k nalezení na mém profilu a také se odečetlo číslo v "active images"-přitom se ale obrázky prodávaly, což jsem viděla ve vyobrazení na mapě. poprvé jsem jim tedy napsala, odpověděli obratem, že chyba je na jejich straně, ví o ní a bude co nejdříve napravena a během půl dne byly fota i vektory zpět, podruhé už mi na e-mail neodpověděli, během pár hodin ale bylo znovu vše v pořádku a nyní se mi to stalo už potřetí... navíc jsem minulý týden nahrávala nové vektory-ze 14 jich schválili 13 což mám potvrzeno jak v sekci "approved images" tak v e-mailu, který dorazil včera večer-obrázky ale v portfoliu nejsou... proto se obracím sem, zda máte někdo podobnou zkušenost-na shutterstock už se mi opravdu psát nechce, abych nebyla za blbce, že mám co pár dní stejný problém... předem děkuji za vaše názory a přeji hezký den!
 
Gravatar
16. květen 2012, 10:39 Petr Václavek
Zdravím,
tento problém je na Shutterstocku již několik měsíců - většinou stačí o tom napsat na fórum, zřídili tam na to vlastní vlákno: For Missing Images, PLEASE USE THIS THREAD.
 
Gravatar
16. květen 2012, 14:09 jitka
Mockrát děkuji za radu, fórum jsem nějak zazdila a teď nestačím koukat kolik lidí má stejný problém jako já. Snad to bude co nejdříve v pořádku. Ještě jednou díky!
 
Gravatar
21. květen 2012, 20:03 david
Chtěl bych se zeptat jak je to ohledně "jedinečnosti" obrázků. Na svých dřívějších webovkách jsem měl některé vektorová grafiky, které bych chtěl na Shut. poslat a myslím že je má zaindexované google. Vadí to Shut. nebo je to ok?
A ještě bych se chtěl zeptat (je to trošku obecně, ne přímo ke Shutterstocku), jestli můžu nabízet jednu a tu samou fotku na více fotobankách.

Předem díky. :)
 
Gravatar
21. květen 2012, 20:35 Petr Václavek
Davide, ty fotky a ilustrace prodáváte na fotobankách neexkluzivně - to jest, můžete je nabízet kdekoliv jinde, za jakékoliv ceny, třeba i zdarma. Takže rozhodně nevadí, že je máte na webu a také nevadí, že je prodáváte ve více fotobankách - naopak, je to zcela běžné. Více viz Můžu prodávat ty samé fotky/ilustrace na více fotobankách?
 
Gravatar
21. květen 2012, 22:04 david
Super díky moc. :)
Ještě bych se chtěl zeptat, jak to je s daněmi? Nejsem si totiž jistý, jak to přesně je... někde jsem četl, že do asi 10 000 za rok v případě vedlejšího příjmu se daně odvádět nemusí, apod. Osobně si myslím, že je to nesmysl, ale jestli to tak je budu jedině rád. :)
 
Gravatar
22. květen 2012, 12:43 Petr Václavek
O daních jsem psal zde: Danění příjmů z fotobank. Ale doporučuji se na to raději zeptat daňového poradce, účetní a podobně. Nějaký takový limit tam asi je.
 
Gravatar
16. červen 2012, 07:12 jitka
Dobrý den,
ještě jeden dotaz týkající se momentálních potíží Shutterstocku, zdá se, že problém s mizením snímků je vyřešen, nicméně již od 25. května se nemění na úvodní straně mého profila počet aktivních obrázků a také v malých náhledech pod tímto číslem jsou obrázky nahrané naposled 25. května. Od té doby jsem nahrála okolo 30 nových ilustrací-byly schváleny, vidím je ve svém portfoliu, nicméně počet aktivních obrázků se nezměnil a nejnovější se v malých náhledech také neukazují. Na SS jsem opakovaně psala, odpověděli mi něco v tom smyslu, že počet je správný a mám si promazat cookies či zkusit jiný prohlížeč-což je nesmysl, když vidím, že nové ilustrace jsou schvalovány a počet u "active images" je už skoro měsíc stejný, navíc jsem si dala tu práci a galerii jsem spočítala obrázek po obrázku... údajně tento problém nemá vliv na prodeje, což si nemyslím-než začaly tyto potíže, bylo automatické, že ihned po schválení se nejnověji nahrané obrázky prodávaly a to několikanásobně a teď prd... no, nevzdávám to a koresponduju s fotobankou několikrát týdně, ale po pravdě řečeno, je dost unavující denně kontrolovat celou galerii, zda někde něco nezmizelo, psát na diskusi a SS týmu, kopírovat "Batch ID" a data a problém trvá... A to už ani neřeším, že se kompletně přeházely obrázky v sekci "sort by popular" a dlouhodobě nejoblíbenější obrázek je nyní na víc jak 200. místě... Máte s tímto někdo zkušenosti?Myslíte, že při těchto problémech má vůbec smysl momentálně na SS nahrávat?
Předem děkuji za Vaše postřehy a rady.
Hezký den!
 
Gravatar
18. červen 2012, 13:59 Petr Václavek
Zdravím,
problémy na Shutterstocku také sleduji a v případě, že mi něco vypadne z portfolia, tak to reportuji na fóru. Nic víc asi momentálně nejde dělat.

Zda má smysl nahrávat? Určitě má. Shutterstock je i s těmito problémy (alespoň u mě) nejziskovější fotobanka a i nové věci se prodávají (ne tak jako dříve, ale nějaké prodeje novinek tam pořád ještě jsou), takže za sebe doporučuji nahrávat dále.
 
Gravatar
18. červen 2012, 17:25 jitka
děkuji za rychlou odpověď:-) v nahrávání tedy pokračuji, samotné by mi bylo líto připravit se i přes tyto problémy o výdělky. nová zkušenost, která se možná bude hodit i některým z vás: pokud máte dojem, že se nejnověji vložené ilustrace vůbec neprodávají, zkontrolujte si titulní názvy-dnes jsem zjistila, že při schvalovacím procesu se stala někde chyba a k veškerým nově schváleným ilustracím se nějakým způsobem vložil naprosto nesmyslný popis patřící k jinému obrázku-podotýkám že chyba byla na straně SS, při popisování si dávám pozor na relevantní názvy... jinak musím pochválit SS tým za komunikaci-na veškeré dotazy odpovídají během jednoho pracovního dne, jediné co nechápu je jejich tvrzení, že počet obrázků je na mém profilu uveden správně-až na to, že již cca měsíc je číslice u "active images" na titulní straně mého profilu zaseknutá na čísle 614 i když od té doby mám schváleno již kolem dalších 5O obrázků... budu tedy doufat, že tato chybka opravdu nemá vliv na prodeje. ještě jednou díky za radu a hodně štěstí!
 
Gravatar
24. červen 2012, 13:54 Ondřej
Dobrý den,

mám odobnou zkušenost - přijde mi, že ty počty aktualizují s velkým zpožděním - vždy se počet srovná na správné číslo, ale až třeba po dvou týdnech... Tak snad to dají do pořádku....
 
Gravatar
25. červen 2012, 16:17 Jirka
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli můžu v rámci 10-ti ukázkových snímků při registraci použít snímky, které mám na Dreamstimu jako exkluzivní. Jde mě totiž o to, že sem dodnes (hloupě)nahráva l obrázky pouze na Dreamstime a navíc exkluzivně, takže nemám nyní 10 dobrých "volných" obrázků (chci se zkusit dostat na SS co nejdříve, takže mě jde o čas). Děkuji
 
Gravatar
25. červen 2012, 16:24 Jirka
Omlouvám se za "spam", ale chtěl bych se ještě poptat, jestli neexistují nějaké "fígle / triky" pro fotografie, které mají šanci uspět při registraci. (např. jestli jsou nejlepší nějaké objekty na bílém pozadí, koláže nebo třeba textury atd.) Ještě jednou děkuji.
 
Gravatar
27. červen 2012, 06:34 jitka
ONDŘEJ: Děkuji za informaci, budu tedy trpělivější:-) U mě tyto problémy trvají cca přes měsíc, obrázků mám nyní v portfoliu zhruba 700, původně bylo číslo zaseknuté na 614 a nově schválené obrázky se neobjevovaly ani v náhledech pod tímto počtem, po několikeré urgenci začaly obrázky pomalu přibývat, pak se počet zastavil pro změnu na 627 a dnes ráno koukám-a je jich tam opět 614 a ty co se tam konečně začaly objevovat, jsou zase fuč-tedy v portfoliu jsou, ale jakoby se nezapočítávají... no jsem zvědavá, kdy to bude v pořádku:-)

JIRKA: Pokud máte snímky použity na Dreamstime exkluzivně, pro registraci na SS je bohužel použít nemůžete, jelikož v případě schválení by byly rovnou nabízeny k prodeji, což nelze, když jste vázán exkluzivitou u jiné fotobanky. Nevím, zda fotíte nebo tvoříte také ilustrace, ale osobně si myslím, že schůdněji se na SS dostanete s vektorovými ilustracemi, na odbyt jdou nejrůznější pozadí, rámečky s připraveným místem pro text, "greeting cards" k příležitostem jako vánoce, velikonoce, valentýn-podívejte se mezi "top images of the week" a "top images ever", případně stačí, když do vyhledávače zadáte např "abstract background", "business card" nebo např "valentines day" apod... a kouknete se, které ilustrace patří k nejpopulárnější m. U ilustrací pozor na použití přechodů, případný text musí být v křivkách+profil RGB. Co se týká fotek, já absolvovala přijímací proces s 5 ilustracemi a 5 fotografiemi-ačkoliv mám kvalitní foťák a photoshop ovládám, myslím, že dnes by fotky neprošly-jednak se zvýšily nároky a kolikrát mi fotky šmahem odmítnou s odůvodněním "poor lighting, noise, out of focus", případně už jich mají k danému tématu tolik, že další prostě nechtějí... Poslední dobou fotky tedy moc nenahrávám, jediné po čem chňapli okamžitě byly snímky focené z věže zámku v Českém Krumlově-pohled na střechy historických domů. Pokud se přesto budete snažit uspět pouze s fotografiemi, doporučila bych co nejširší záběr, např. jedno foto textury, další zajímavý přírodní detail, třetí architektura apod. a myslím, že hodně schůdné by mohly být kvalitně nafocené table topy... Pokud byste nahrával příliš podobné snímky nebo si zvolil za téma např. pouze přírodu, je velká šance na odmítnutí z důvodu "similar submission" takže na to taky pozor. Tyto rady berte prosím pouze jako můj názor a mé osobní zkušenosti, třeba vám někdo poradí jinak a výsledné rozhodnutí bude stejně na vás, každopádně přeju hodně štěstí!!!
 
Gravatar
30. červen 2012, 09:12 Ondřej
Dobrý den,

omlouvám se, že už zase otravují, ale uz si opravdu nevim řady... Vyplnil jsem Tax form a za pár dnů mi tam neskončilo, že byl schválen. Ale pak přijde email, že mi tam chybí "individual" - což ale není pravda. Tak jsem ho celý vyplnil a odeslal znovu, zase ho schválili, ale opět přišel onen email. Tak jsem to udělal uz asi třikrát - nevíte co s tím? Nebo kde vzit ten formulář např. v pdf, abych ho vyplnil a poslal jim ho emailem? Děkuji a jeste jednou se omlouvám
 
Gravatar
30. červen 2012, 09:14 Ondřej
Omlouvam se za háčky a čárky, pisu z mobilu. A melo byt naskocilo a ne neskocilo...
 
Gravatar
1. červenec 2012, 19:01 Petr Václavek
Pokud jste vyplňoval formulář podle tohoto návodu a pořád vám to vrací, tak zkuste napsat na support.
 
Gravatar
1. červenec 2012, 21:21 Ondřej
Dobrý den,

děkuji, podle tohoto návodu jsem ho vyplňoval - ale problém je, že na Tax centru mám "schváleno", ale pořád píšou, že tam něco schází...
 
Gravatar
1. červenec 2012, 21:22 Ondřej
Dobrý den,

děkuji, podle tohoto návodu jsem ho vyplňoval - ale problém je, že na Tax centru mám "schváleno", ale pořád píšou, že tam něco schází...
 
Gravatar
19. červenec 2012, 18:58 Gabriela
Mám asi úplně blbý dotaz, ale koukám na tuto fotobanku, jsem v tomto směru úplný nováček, tak se jen chci ujistit, registrace je zdarma? Moc děkuji za odpověď.
 
Gravatar
19. červenec 2012, 19:28 Gabriela
A ještě jeden doplňující dotaz. Chtějí odeslat kopii občanky, nehrozí zde zneužití osobních dat? Jaké s tím máte zkušenosti. Moc děkuji za odpověď.
 
Gravatar
23. červenec 2012, 15:04 Petr Václavek
Gabrielo, je to přesně, tak - registrace i služby microstock fotobank jsou zdarma - více viz. Kolik stojí registrace do fotobank?

A co se týče skenu občanky - vyžadují to i další fotobanky a zatím jsem ani jednou neslyšel o žádném zneužití - jsou to velké mezinárodní společnosti, které si žádný takový úlet nemůžou dovolit.
 
Gravatar
17. listopad 2012, 10:51 Jirka
Dobrý den,

během minulého týdne jsem se registroval na shutterstocku, předložil prvních 10 fotek na schválení a některé z nich nebyly schváleny. To je vše v pořádku. Co mě však zaráží je, že další fotky ke schválení mohu zaslat až 15. prosince ( zhruba za měsíc od zamítnutí). Je to běžná praxe ?

děkuji


JK
 
Gravatar
17. listopad 2012, 18:39 Petr Václavek
Jirko, je to přesně tak, jak píšete. Pokud vás napoprvé nevezmou, tak další pokus je až za měsíc. Ale nevzdávejte to, většina se tam dostane až napodruhé, napotřetí...
 
Gravatar
18. listopad 2012, 19:43 Jirka
Děkuji za rychlou odpověď i podporu :) Nemusíte se obávat, já jsem tvrdohlavý. . Navíc s pomocí Vašich skvělých stránek, se mezitím mohu zaregistrovat do ostatních fotobank a kde to půjde, rád vyplním Vaše referenční číslo.
 
Gravatar
14. prosinec 2012, 08:10 Vlasta
Dobrý den,
je to dva měsíce,co jsem se dostal na Ss. V minulosti jsem se tam pokoušel dostat,ale marně. Asi dvakrát mě odmítli. Asi po roce jsem to znovu zkusil,díky vaším stránkám,kde jsem si přečetl vaše různé rady. Z 10ti fotografii jich přijali 9. Pro mě velký úspěch. I když moje portfolio neobsahuje moc fotografii,zhru ba něco málo přes třicet,tak i tak se prodávají. Nyní výdělek zatím 26 dolarů za dva měsíce.Myslím,že na začátek úspěch a to i díky vám a vašemu webu.
 
Gravatar
14. prosinec 2012, 09:35 Petr Václavek
Vlasto, tak to gratuluji a přeji hodně úspěchů a prodejů. Věřím, že ty zisky půjdou rychle nahoru.
 
Gravatar
26. prosinec 2012, 22:33 Kristýna
Dobrý den,
předně bych chtěla poděkovat za úžasné a inspirativní stránky. Potřebovala bych radu. Posílám na Shutterstock vektorové ilustrace a zatím mi všechny zamítli s doslovným komentářem:
Not Approved:
- â??For future illustration submissions, select â??Yesâ? in the â??Illust./Clip-Art:â? drop down menu.â?
Tuším o co jim jde, ale políčko,které po mě žádají vyplnit je neaktivní a je tam už předepsáno "Yes", tak nevím, zda něco dělám špatně nebo je chyba na jejich přijímači.
Děkuji a přeji hodně zdaru.
 
Gravatar
28. prosinec 2012, 20:15 Petr Václavek
Hmm, to vypadá na nějakou chybu na jejich straně. Ale pro jistotu jim můžete napsat na support a nebo se podívat na Shutterstock fórum, zda tam nemají stejný problém i ostatní.
 
Gravatar
16. leden 2013, 21:21 Kristýna
Děkuji za odpověď, momentálně onu hlášku vystřídala jiná: No Bitmaps--Bitmap images are not permitted, kterou také nechápu, protože posílám pouze vektory. Budu se řídit vaší radou.
 
Gravatar
17. leden 2013, 11:59 Petr Václavek
Kristýno, to je proto, že máte ve výsledném EPS souboru bitmapovou (rastrovou) grafiku a to tam nesmí být. Většinou tam vznikne automaticky, když použijete nějaký efekt (rozostření, stín, ...) Doporučení je jasné - nepoužívat efekty a také zkontrolovat EPS, zda tam není bitmapa.
 
Gravatar
31. leden 2013, 20:48 Ondřej
Dobrý den,

chci se zeptat - minulý rok byly u mne poměrně časté prodeje za 1,88$, ale letos v podstatě žádné - je to náhoda, nebo je to za nějaké "jiné kredity", které si lidi třeba na začátku roku štří? Omlouvám se za asi hloupou otázku, ale zajímá mne, čím to může být. Děkuji
 
Gravatar
1. únor 2013, 18:57 Petr Václavek
To jsou prodeje za single sale, také jsem v poslední době u sebe žádné prodeje za takovou částku nenašel, takže je možné, že akorát podražili/zlevnili. Každopádně moc těch single sale prodejů není, takže těžko soudit.
 
Gravatar
1. únor 2013, 20:18 Ondřej
Děkuji za odpověď, ono ty prodeje teď v lednu/únoru jsou stejně malé v porovnání s předešlými měsíci, tak uvidime, jestli se to zase rozjede....
 
Gravatar
2. únor 2013, 06:43 Zdeňka
Ahoj Petře a ostatní, možná mi poradíte. Před nedávnem mi zrušili na Shutterstocku účet, viz vlákno "Nekopírujte...". Prý už si nemám u nich pokoušet založit účet znova. Protože si myslím, že to zrušení bylo nesprvedlivé a navíc, tato fotobanka je fakt NEJLEPŠÍ, chci se pokusit o návrat, ale nejsem si jista, jak jsme jako autoři vedení. Jsou samozřejmě schopni poznat IP adresy, ale v době, kdy jsem fungovala normálně, syn si taky zřídil účet na této fotobance, ale při procesu schvalování prvních deseti obrázků byl nějaký technický problém s nahrávaním. Vzhledem k tomu, že syn k fotobankám nemá takové nadšení jako já, posouval nastarování účtu až do dnešních dnů. Svůj účet mi nabídl, že bych mohla pod jeho jménem nahrávat úplně nové obrázky. Jenže já nevím, jak se to projeví v systému Shutterstocku. Jestli mě nemají možnost nějak poznat... Poslané doklady by byly synovi, obrázky od obou dvou. Jsme v jedné domácnosti, každý má svůj počítač samozřejmě. Ke svému účtu se připojoval z obou počítačů...Nechci zbytečně synův účet riskovat... Máte někdo nějakou radu? :o)
 
Gravatar
3. únor 2013, 18:13 Kajos
Znam nekoilk takovych pripadu. Pokud a muzu potvrdit, ze pokud neudelas nejakou botu, jako ze treba pouzijes cast ilustrace ze sve predchozi tvorby a nebo budes nahravat stejne ilustrace na portfolio pod jinym nazvem na jine fotobance, tak by to melo vsechno klapat. Dulezite je nic nekopirovat. IP tam asi vubec neresi, ale spise porovnavaji s ilustracemi ze zrusenych uctu.
 
Gravatar
3. únor 2013, 21:01 Zdeňka
Dík za reakci! Je mi jasné, že musím začít s novými obrázky. Ale vůbec by mě nenapadlo, že by vlastně mohli porovnávat tyto obrázky s jinými fotobankami... Tedy, pokud jsem rozuměla správně: nahrávat na SS úplně nové obrázky (to je jasné), ale nedávat je na jiné fotobanky? Jsem ještě na Fotolii, Dreamstime, a pár menších... A nebo cizí fotobanky neřeší, ale hlídají "jen" původní tvorbu zrušených účtů... Asi jsem natvrdlá... :o)
 
Gravatar
4. únor 2013, 11:19 jitka
pokud nejste na žádné z fotobank vázána exkluzivitou, nevidím problém v tom nahrávat stejné obrázky na více míst, sama mám účet u shutterstocku a fotolie-shutterstock exkluzivitu myslím ani nenabízí, takže to dělám tak, že to, co mi zamítnou na shutterstocku, nahraju na fotolii s poskytnutím exkluzivity a jinak mám na obou fotobankách stejné obrázky. jde spíš o to, že pokud budete na ss začínat znovu, vyhnula bych se použití jakýchkoli starých ilustrací nebo i jejich částí ze smazaného portfolia, aby na vás nepřišli. pokud si ale myslíte, že vám byl účet zrušen neprávem, rozhodně bych jim než začnete znova zkusila napsat, požádat o vysvětlení, případně sama objasnit situaci, dodat podklady, důkazy apod. osobně mám s komunikací ze strany této fotobanky dobré zkušenosti a i kdyby vás poslali někam, alespoň za zkoušku to stojí-škoda přijít o vybudované portfolio a alespoň se nezkusit bránit. mně se kolikrát stane, že vymyslím ilustraci, o které si myslím bůhvíjaký je to nápad a bomba a když pak náhodně listuju fotobankou, najdu kolikrát tolik podobných věcí od stovek autorů, že mě úplně poleje horko a říkám si "a teď mi zruší účet, že jsem kopírovala..." problém je ten, že na fotobance jsou registrovány tisíce přispěvatelů a snad vše již bylo vymyšleno takže se často najdou hodně podobné ilustrace zejména ke komerčním tématům jako jsou vánoce apod. pokud jste nekopírovala něčí tvorbu ve smyslu jako zde na ukázku prezentoval pan václavek-kdy jakýsi grafik komplet převzal celou jeho tvorbu do nejmenšího detailu, což si myslím, že není váš případ, když cítíte, že vám byl účet zrušen nespravedlivě, rozhodně bych se nejdříve pokusila o komunikaci s fotobankou. přeju hodně štěstí!
 
Gravatar
4. únor 2013, 12:45 Zdeňka
Jitko děkuji! Se SS jsem komunikovala a byli celkem vstřícní. Snažila jsem se jim vysvětlit, to co jsem popisovala na těchto stránkách viz článek o kopírování, nabídla jsem kompenzaci autorovi (i když si myslím, že jsem jej v žádném případě nemohla poškodit a dokonce jsem našla další autory, kteří měli stejnou siluetu ve svých portfoliech a dodneška fungují...) - a byli nekompromisní! Prý nemůžou spoléhat na to, že vše ostatní je mé, i když jsem to mohla doložit... Já se pokusím posílat nové obrázky pod synovým jménem, ale spíše mi dělá starost, zda někomu nemůže vrtat v hlavě, že na SS najde obrázek autora "Jirka" a ten samý obrázek na jiné fotobance bude nabízet autor "Zdenka"...
 
Gravatar
5. únor 2013, 08:45 jitka
není zač:-)co se týká jmen, tak sice zdeňka je ženský rod a jirka mužský, ale myslím, že právě toto v zahraničí nijak nepoznají a i kdyby by se v tom chtěl někdo šťourat, tak přece můžete mít pro každou fotobanku jiný nick. případně v ostatních fotobankách by možná mělo jít v nastavení osobních údajů změnit jméno, takže se v nejhorším můžete všude přejmenovat na jirku nebo pro všechny fotobanky zvolit nějakou neutrální přezdívku, kde nepůjde vůbec poznat, zda jde o prodejce či prodejkyni. po negativních zkušenostech naprosto chápu, že máte strach z jakéhokoliv možného šlápnutí vedle, taky mívám někdy obavy, které se později ukážou jako naprosto zbytečné a je možné, že tu řešíme něco, co fotobanku ani nenapadne... myslím si, že pokud budete na ss nahrávat zcela nové obrázky, tak váš profil nebude nikomu podezřelý na to, aby se v něm nějak rýpali. hodně štěstí a pevné nervy:-)
 
Gravatar
5. únor 2013, 09:52 Zdeňka
Snad máte Jitko pravdu. Každopádně se znova připravím na vstupní schvalovací kolečko a pak dám vědět, jaký je průběh... Snad to klapne a brzy těch 400 souborů, o které jsem přišla, doženu... :o)
 
Gravatar
6. únor 2013, 11:39 Kristýna
Dobrý den, předně opět děkuji za poskytnuté odpovědi.Ještě bych měla amatérský dotaz k práci s ilustracemi. Všimla jsem si teď,že po nějaké době, kdy překopírovávám jeden a tentýž objekt u něho dochází k deformacím. Je to normální nebo dělám něco špatně? Děkuji
 
Gravatar
6. únor 2013, 14:36 dkvektor
Dobrý den. Mám problém s nahrávání na shutterstock. Je to už asi tak 1 - 2 měsíce. Nefunguje FTP upload a když se to pokusím nahrát přes stránky shutterstock tak pi to píše že sem nahrál jen EPS ale né odpovídajíci JPG. Když počkám asi jeden den tak se nahrané soubory zobrazí a po vyplnění odešlou bez problémů, ale po schválení zjistím že jsou schváleny jenom JPG soubory které jsem údajně špatně nahrál a EPS formát nikde. Zkusil sem i jiný prohlížeč místo Exploreru Chrome ale bez výsledku. Zkoušel sem i aktualizaci FTP programu File Zilla ale výsledek byl stejný. Dále sem zkoušel napsat Shutterstocku ale nic nového sem se nedozvěděl. Zkrátka sem postupoval podle toho co píší na stránkách ale bezúspěšně. Chtěl bych se zeptat jestli měl někdo obdobný problém, nebo jestli může jít o naschvál ze strany Shutterstocku. Děkuji za odpověd.
 
Gravatar
9. únor 2013, 18:51 Petr Václavek
Kristýno, to by se nemělo stávat. O jaké deformace jde?
 
Gravatar
9. únor 2013, 18:51 Petr Václavek
dkvektore, pošlete mi na email nějakou ukázku (jpg+eps), zkusím se na to podívat.
 
Gravatar
11. únor 2013, 10:33 jitka
Dobrý den,
dnes mi dorazil formulář 1042-S Foreign Person´s U.S. Source Income Subject to Witholding a nějak nechápu, co s ním. Levá část je vyplněná a pravá slouží k vyplnění a vrácení poštou s tím, že níže je uvedeno, že vrácení formuláře není požadováno od cizinců nežijících v USA a těch, kteří tam v roce 2012 nepodnikali. V kolonce hrubého příjmu je vyplněná částka v dolarech. Tento dokument mi za celou dobu, co jsem na SS registrovaná přišel poprvé, takže si nejsem jistá, zda ode mne něco požadují nebo jestli jako občan ČR nepodnikající v USA mám brát tento dokument pouze jako doklad pro vlastní potřebu a zdanění příjmu v ČR. Děkuji.
 
Gravatar
12. únor 2013, 21:49 Petr Václavek
Už jsem o tom psal vloni v komentářích pod článkem W8-BEN - dokument Vám k ničemu není.
 
Gravatar
22. únor 2013, 08:03 Petr
Dobrý den,
velmi mi vaše stránky pomohli při registracích na fotobankách a nyní bych potřeboval radu. Pokusil jsem se nahrát prvních 10 fotek na shutterstock. K velké části mi sdělili, že obsahují potenciální ochranné známky nebo porušení autorského práva. Na fotolii mi je přijali. Jednalo se o fotografie s velikonoční tematikou, kdy jsem použil pro foto figurky zajíců, kuřat a dalších zvířat, koupených ve velkoobchodě.
Má cenu se pokoušet jim to vysvětlovat?
A ještě jeden dotaz bych měl. Při opakovaném pokusu nahrát fotografie, mám opět použít 10 nových nebo pouze jiné za ty, co mi neuznali?
Děkuji
 
Gravatar
22. únor 2013, 08:29 Petr Václavek
Petře, nemá cenu jim to vysvětlovat. Raději takové objekty na začátku nefotit, je to trochu na hraně.

Co se týče opakovaného pokusu - ty fotky bude hodnotit někdo úplně jiný, nebude tam mít informace o minulém pokusu, takže je úplně jedno, zda tam dáte ty schválené fotografie z minula nebo ne - bude je posuzovat poprvé.
Protože ale jednou prošly, tak asi mají trochu větší šanci, že je schválí znovu, ale jistotu nemáte.
 
Gravatar
27. únor 2013, 09:43 jitka
Děkuji za odpověď ohledně formuláře a zároveň se omlouvám za nepřínosný dotaz, nějak mi uniklo, že se zde již o tomto formuláři psalo.
Mám ale další dotaz-obecně ke všem zúčastněným, zda někdo zaznamnal podobný problém:
-schvalování ilustrací na ss se jaksi protahuje-posledního půl roku trvá proces 8-10 dní, někdy i déle (nejsem začátečník, v portfoliu mám přes 1200 kousků)...
-odměny za prodej: po překročení 3000 prodejů by to mělo být 0,36 za obrázek, počet jsem překročila už dávno a odměna je stále 0,33. sleduji newslettery a nikde jsem nezaznamenala info o změně, ale možná mi opravdu něco uniklo...
-položka "followers" u prodejů-už asi měsíc tam mám číslo 3 (předtím to bylo 2 a předtím 1) a přijde mi to nějaké zaseknuté, protože když průběžně naskakují v mapce prodané obrázky a prodeje tak mi třeba během dvou hodin přiskočí 2 prodeje a 0,66 a ta trojka ve followers pořád visí-s tím co přibývá na mapě a v penězích to ale nějak nesedí...
-zamítli mi pár fotek s odůvodněním, že obsahují potenciální ochrannou známku-jednalo se o foto moderní architektury-řady oken, šedá fasáda, prosklené balkóny, nikde nápis ani logo ani žádný netradiční prvek, který by někdo mohl mít jakkoli autorsky chráněný-prostě typická česká zrekonstruovaná "králíkárna", navíc se jednalo o veřejnou budovu...
děkuji všem za případné rady.
 
Gravatar
27. únor 2013, 21:38 Petr Václavek
Ano, poslední dobou to na Shutterstocku trochu trvá, s tím se nedá nic dělat, asi tam mají málo lidí a nebo naopak jim tam obrázky posílá mnohem více autorů než dříve.

Pozor na ty limity. Mám pocit, že hranice není 3000 stažení, ale 3000 dolarů - mrkněte se na to.

Followers - to je jen počet lidí, kteří sledují vaše portfolio, s prodeji to nemá nic společného. Tito lidé jen vidí na svém profilu, když přidáte nové fotky do svého portfolia.

Se samítáním se to hodně spřísnilo. Už zamítají spoustu architektonický ch snímků, protože se bojí, že by mohli porušit práva majitelů. S tím my asi nic moc nenaděláme :( Vždy to záleží na té konkrétní osobě, která to tam zrovna kontroluje...
 
Gravatar
2. březen 2013, 18:31 Zdeňka
Hojky všem! Slíbila jsem, že dám vědět, jak jsem dopadla s návratem na Shutterstock po prosincovém zrušení účtu. Z desíti obrázků mi dnes přijali sedm... Tak hurá do práce.
 
Gravatar
3. březen 2013, 20:04 Petr Václavek
Zdeňko, gratuluji a přeji hodně prodejů!
 
Gravatar
4. březen 2013, 16:48 Kristýna
Dobrý den, omlouvám se za prodlevu v odpovědi.
Pokusím se vylíčit tu deformaci. Mám objekty, například spirály, kruhy složené ze stejných vzorů - javorových listů. Čím víc objekty kopíruji, listy se začnou různě protahovat a pokrucovat. Objevují se hroty. jestli ono to nemá co do činění s kotevními body, jak předměty zmenšuji a kotevní body se akumulují k sobě, tak třeba tam je zakopaný pes, nevím. Děkuji Kristýna
 
Gravatar
4. březen 2013, 18:24 Ondřej
Dobrý den,
mám takový všeobecný dotaz. Na Shutterstocku jsem cca 9 měsíců - dostal jsem se tam hned na první pokus, což mne "nakoplo" a začal jsem celkem pravidelně nahrávat nové fotky. Prodeje stoupaly každý měsíc, az k Vánocům. Po Vánocích byl propad na cca třetinu původních prodejů, únor se zdál být uz o něco lepší - říkal jsem si, ze je to asi normalni, i jiná odvětví jsou v této době v útlumu, ale místo toho, aby to zase začalo pomalu růst, zastavilo se to úplně - za poslední týden jen asi jeden prodej... Je to normalni, stává se Vám to také, nebo někde dělám neco špatně? Díky moc za odpověď.
 
Gravatar
6. březen 2013, 10:08 Zdeňka
Ahoj Ondřeji. Nemám ještě tolik zkušeností, jsem na tom asi jako ty, ale taky jsem loňský rok měla jako na houpačce. Schválili mi všech deset obrázků a hned první den jsem měla 11 prodejů... Paráda... Pak sprcha - týden nic, pak občas něco a zase nic... Najednou se roztrhl pytel... prodeje byly denně... Na chvíli. A tak pořád dokola... Nejsilnější prodeje začaly v září... Skoro pravidelně jsem krmila až na nějakých 430 obrázků a protože má témata jsou převážně okrajová, něčekala jsem zvýšení prodejů se svátky atd. O to víc mě potěšilo, když si někdo koupil vícero obrázků najednou a třeba i s rozšířenými licencemi...
 
Gravatar
6. březen 2013, 14:31 Ondřej
Ahoj, děkuji, je potěšující, že na tom nejsem takhle sám:-)) 11 prodejů za den si mi ještě nepovedlo, ale 5-6 jich bylo. Tak je asi normální, že prodeje chodí ve vlnách...
 
Gravatar
7. březen 2013, 09:10 jitka
Kristýna:
problém s kotevními body by to být mohl, zkuste označit (černou šipkou, ne tou bílou, co je právě pro práci s body) všechny objekty a pak dát "object-expand", případně ještě "object-flatten transparency, vectors", mohlo by to pomoct...
 
Gravatar
7. březen 2013, 09:14 jitka
děkuji Petře za odpověď,
máte pravdu, ten limit 3000 se týká výdělků, ne počtu stažení, to jsem jaksi popletla...
a děkuji za vysvětlení "followers", původně jsem myslela, že se jedná o "následující" obrázky, které jsou již prodané, ale ještě nebyly započítány, vůbec mě nenapadlo, že jsou to lidé, sledující mé portfolio, zmátlo mě, že je tato informace u položky s výdělky:-)
 
Gravatar
14. březen 2013, 19:28 Kristýna
Děkuji Jitko, zkusím to takto.
 
Gravatar
18. březen 2013, 20:03 Milan
Dobrý den,při posledním pokusu o přijetí by mi osm foto vzali,ale pro špatný popis je nepřijali.Myslím,že v poslední době změnili pravidla pro popisy.Popis má začít velkými písmeny:MĚSTO,S TÁT,DATUM:věcný popis,zase datum a místo.To platí pro venkovní foto ale nevím jestli to platí např.i pro foto malého objektu na bílém pozadí.Pokud víte jak na to,uveďte vzor.Děkuji.
 
Gravatar
19. březen 2013, 09:13 Petr Václavek
Milane, to vypadá spíše na pravidla pro Editorial (zprvodajské) foto. Možná jste to omylem zaškrtnul a nebo to vyhodnotili jako zpravodajské foto (závody, fotky z ulice, kde je spousta nevyretušovanýc h značek a podobně). O tom co je Editorial se dozvíte v místním slovníku: Editorial (zpravodajská) licence.
 
Gravatar
20. březen 2013, 13:16 Milan
Díky,asi jsem opravdu omylem zaškrtl Editorial.Jsem starší ročník a tak bojuji s angličtinou.Jak by měl vypadat např.popis foto přírody v Alpách a foto ovoce na misce s bílým pozadím?A které kolonky zaškrtnout?Předem děkuji za pomoc,nerad bych si prodloužil o další měsíc mé přijetí kvůli nějaké maličkosti.
 
Gravatar
24. březen 2013, 21:24 Petr Václavek
Milane, editorial se zaškrtává jen u fotek z nějaké akce, kde jsou lidi, od kterých nemůžete získat model release a podobně. U přírody ani u ovoce to nemá smysl.
A jak by měl vypadat popis a klíčová slova u nějaké konkrétní fotky? Stačí si najít na fotobance podobnou fotku a hned budete mít jasno.
 
Gravatar
29. březen 2013, 12:20 Jirka
dobrý den,
jak dlouho trvá při registraci

We've sent you a message to verify your address. Please check your e-mail and follow the link to continue.

This e-mail has been sent to:

Děkuji
 
Gravatar
24. srpen 2013, 09:14 jitka
Dobrý den,
tak mám opět problém s "missing images", ale tentokrát nechybí nově nahrané a schválené obrázky jako se to stává-ty jsou naopak OK a zobrazily se ihned po schválení. Prostě mi tentokrát vypadlo 200 obrázků z portfolia, takže na titulní stránce mám počet aktivních 1822, přičemž má být 2022 a co hůř-nejde jen o "překlep" v počtu-ty obrázky v portfoliu fakt chybí. Nejhorší na tom je, že netuším, které to jsou, protože jednak jich mám na SS už celkem slušné množství a jednak jsou to starší uploady, navíc nezmizela série ve shodný čas nahraných věcí, ale vypadly náhodně na přeskáčku, takže se v životě nemám šanci dobrat ilustrací, které chybí. Psala jsem na fórum i support, snad se ozvou, nicméně-máte někdo podobný problém? A hlavně-vyřešil se nějak?
Děkuji
 
Gravatar
27. srpen 2013, 20:34 Petr Václavek
Tak v tomto případě bych doporučoval kontaktovat support, případně napsat na jejich fórum.
 
Gravatar
31. srpen 2013, 09:40 jitka
Tak jsem se obrátila na support a napsala i na fórum. Co se týká komunikace, není problém, odpověděli bleskově, ale mám dojem, že mi poslali jen nějaký automatický email, kde píšou, že se jedná jen o chybu ve zobrazení počtu a reálně obrázky v galerii jsou a nakupující je vidí. Přitom jsem jim původně psala, že tam skutečně NEJSOU. Spočítala jsem znovu celou galerii, vzhledem k tomu, že se obrázky zobrazují na stránce po 100 a mně jich chybí 200, si myslím, že někam zašantročili 2 náhodné stránky z mého portfolia, zkusila jsem i vyhledat jeden ze svých nejpopulárnější ch obrázků bez přihlášení jako náhodný návštěvník a taky mi informace u portfolia ukázaly počet obrázků o 200 nižší než má být. Takže jsem žádost na support psala znovu, obsáhle a snad srozumitelně, aby to zkontrolovali znovu. Minulý rok mi takto stagnovalo číslo na titulní straně a nepřibývaly (i v galerii chyběly) nové uploady a taky mi neustále odpovídali jak je to OK a obrázky v portfoliu jsou, ach jo. Asi po měsíci tam pak najednou naskočily a od té doby byl klid a teď toto. Navíc včera proběhlo schvalování a krom 200 chybějících ilustrací se mi už nezobrazují ani nově schválené obrázky... Divné je, že jsem prolezla fórum a tento problém mám jen já.
 
Gravatar
18. říjen 2013, 06:49 cendasss
mam dotaz, jinak zdravim a fandim, super stranky atd. zajimalo by me jak je to z kvalitou.zda je nutne mit v zaloze treba format raw pokud do nej fotim a nasledne z nej udelam treba fotku z orezem a upravama?jak to je prave na Shutterstock,po kud upravim fotku a dam ji rozmery treba 1500 na 1000 pixel.nebo je to cim vedsi tim lepsi precijen nektere fotky v max velikosti nejsou tak pekne ostre tak jako kdyz se upravi a zmensi.
 
Gravatar
18. říjen 2013, 07:08 cendasss
oprava samozrejme ze 1500 na 1000 pixel je malo soucet musi odpovidat minimalne 4 000 pixelum pokud se nepletu takze rozmer treba 2400 na 1600 pixel.pokud se nepletu nebo na jakou velikost muzu zmensit fotku pokud mam treba canon 60 d z 18 ,mpx snimacem
 
Gravatar
18. říjen 2013, 17:03 Petr Václavek
cendasss, velikost můžeš snížit až na ty 4 MPx, ale osobně bych to tak moc nepřeháněl, protože se tak připravuješ o potenciální kupce - občas potřebují fotku ve velkém rozlišení pro tisk a v tom případě šáhnou po jiném, větším obrázku. A navíc na jiných fotobankách jsou vyšší ceny za vyšší rozlišení.
 
Gravatar
24. říjen 2014, 08:10 Martin
Zdravím, chci se optat, jak je možné jako kontributor stahovat obrázky a fotografie? Jako uživatel - zákazník se nemohu registrovat stejným emailem...

díky
 
Gravatar
30. říjen 2014, 14:13 Petr Václavek
Bohužel Shutterstock nic takového neumožňuje - prodávající nemá žádnou výhodu a ani tam nemůže přímo utrácet své výdělky.
 
Gravatar
31. říjen 2014, 20:30 Martin
@Petr Václavek:

Díky za informaci, a v podstatě za všechny vaše projekty.

Martin
 
Gravatar
8. prosinec 2014, 12:49 Marek
Dobrý den, nevíte někdo náhodou, jak se prodávají videa? Několikrát tady bylo řečeno, že fotky se prodávají mnohdy tentýž den jako jsou uploadnuty na server a mne by zajímalo, jak si ve vztahu k tomuto stojí klipy. Pochopitelně neočekávám že se budou prodávat stejně jako fotky, ať už kvůli ceně nebo omezenosti použití (na rozdíl od fotek).

Díky a zdravím - Marek
 
Gravatar
22. prosinec 2014, 21:26 martin
Ked chcem v nastaveniach vypnut Enhanced License, tak treba dat opt out?
 
Gravatar
21. únor 2015, 19:09 Vojtěch Švoma
Dobrý den, při schvalování fotek mi dvě neuznaly s komentářem "Image / Metadata potentially infringes on intellectual property rights." Nevíte co to znamená. Fotky jsou moje a neobsahují lidi .díky za odpověď
 
Gravatar
21. únor 2015, 20:20 Petr Václavek
Vojtěchu, nejspíše tam je nějaké špatné slovo v názvu / popisu / klíčových slovech - třeba název firmy, značka atd.
 
Gravatar
13. duben 2015, 22:07 miro
Dobrý deň,
zaujíma ma ako to je u fotiek vo formáte tiff ?
Pozerám že požadované obrázky pre uploud sú len JPG ako to je s Tiff ?
Môžem poslať pri registrácii tých 10 foto aj v tomto formáte ?
 
Gravatar
5. květen 2015, 13:22 Jarda Noska
Hezky den
tak jsem zkusil nahrát video na SS.Přesněji 5 kousku a jaká byla moje radost kdyz se hned druhy den jedno prodalo a výdelek necelých 22 dolarů.Velice příjemné
 
Gravatar
14. leden 2016, 15:01 jana
Dobrý den, prosím Vás, nevíte někdo jak je to s model release, když je na fotce člověk, který již zemřel? Kdo vyplnuje jeho smlouvu?
 
Gravatar
16. srpen 2017, 19:02 Dorota
Dobrý den,

mám dotaz ohledně zamítnuté grafiky na Shutterstock. Je mozne ze je zamítnuta jen z duvodu spatneho oznaceni obrazuk,popisu nebo klíčového slova? Dekuji
 
Gravatar
1. prosinec 2017, 22:00 Aleš
Dobrý den,

chtěl jsem se jen zeptat, zda je možné použít jednu fotku od společnosti Shutterstock jako předlohu k obrázku do svého připravovaného komiksu. Je nutné za tuto jednu fotku někomu něco platit?
Moc děkuji za odpověď a omlouvám se za svůj laický dotaz.
Aleš M.
 
Gravatar
15. leden 2018, 11:52 Kateřina Pešičková
Dobrý den, mám problém s nahráním 10 fotek ke schválení,vždy mi to vemem pouze 4 fotky a když chci nahrát další nejde mi to ,nevíte včem by mohla být chyba? děkuji za pomoc
 
Gravatar
8. únor 2018, 11:39 Martin
Citace:
Dobrý den, mám problém s nahráním 10 fotek ke schválení,vždy mi to vemem pouze 4 fotky a když chci nahrát další nejde mi to ,nevíte včem by mohla být chyba? děkuji za pomoc


Já jsem se registroval v minulém roce a fotobanka mě schválila na základě posouzení jedné fotky. Možná to menšími požadavky, ale pak už by neměl být problém něco nahrávat..."
 
Gravatar
14. březen 2018, 21:44 Jana
Dobrý den, registrovala jsem se na Shutterstock teď před pár dny a v požadavcích bylo nahrát "up to 10", tedy ne 10 fotek, ale maximálně 10. Nahrála jsem dvě, obě mi schválili. Říkala jsem si, že asi v průběhu let snížili kritéria, protože jim možná docházeli autoři :D
 
Gravatar
15. březen 2018, 10:04 Petr Václavek
Ano, je to přesně tak, před rokem Shutterstock strašně snížil své nároky a bere skoro všechno a všechny. Žene se asi za co největší databází snímků, což je docela škoda, zejména z hlediska kupujících.
 
Gravatar
9. listopad 2018, 21:17 Nikola
Dobrý den, chci se zeptat jak přesně funguje proces přispívání? Možná jsem na něco zapomněla nebo tak????,ale už asi 4 měsíce přispívám do této fotobanky(přes 100 fotografií zamítnuté asi jen 3),ale zatím bez výsledku a bezu výdělku...chápu že to to je o trpělivosti to mi nevadí jsem ochotná čekat..to neni problem????jen nevím co dělám špatně,možné je že i mé fotky nejsou zajímavé...ale kvalita a další kritéria jsou splněna.. prosím o radu jak vylepšit svůj profil nebo posutup přispívání co vše je nutné vyplnit..jestli mi něco nechybí nebo tak..nevím... Děkuji Vám moc????????
 
Gravatar
12. listopad 2018, 09:01 Petr Václavek
Zeptejte se na to raději na http://forum.fotobanky.cz já sám jsem před lety přešel na vektorové ilustrace a fotografie už nepřidávám, takže nevím jaké jsou aktuální prodeje / trendy / požadavky. Ale na fóru vám určitě poradí.
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.