Diskuzní fórum

Jak převést portfolio na Shutterstocku na jinou osobu

V jednom z předchozích článků jsem psal o možnostech prodeje fotek a ilustrací pro nezletilé. Jednou z nich bylo prodávat přes rodiče - místo nezletilého se na fotobanku zaregistruje jeho rodič. Je to poměrně běžný postup, ovšem co pak dělat při plnoletosti? Naštěstí Johny - jeden ze čtenářů tohoto webu - mi popsal, jak je možné převést své portfolio na jinou osobu.

Zde je jeho úspěšný postup

Smlouva pro převod portfolia na fotobance ShutterstockTo co jsem psal na stránkách, to je čistě má zkušenost, netvrdím, že to tak je pokaždé. Říkám to proto, že například zkušenost uživatele Balu se od té mé poněkud lišila. Sice jsem také musel vyplňovat a podepisovat smlouvu, ale notářsky jsem ji neověřoval (jak popisoval Balu). Navíc celé jednání trvalo něco přes měsíc, možná dva, z důvodu ne příliš častého odepisování z podpory Shutterstocku, což asi všichni dobře známe. Když mi neodpověděli týden, tak jsem se i připomínal (což je někdy celkem potřeba), ale vše bylo vyřešeno maximálně do 2 měsíců. Ale je možné, že v době, kdy to dělal Balu, byla podpora více zaměstnána.

Jak to probíhalo

Na stránkách Shutterstocku jsem se dočetl, že pokud chci změnit osobu, které chodí výplata, mám kontaktovat podporu. Je to napsáno, když si najedete na Account Settings, tak je to hned druhá věta: To have your Checks Payable To field changed, please contact support by email. Tak jsem se jim teda ozval. Psal jsem žádost s tím, že chci převést účet na jinou osobu, ale vymyslel jsem si takovou menší lež. Nebyl jsem si totiž jistý, jestli by mi to prošlo, kdybych jim řekl, že jsem celou dobu přidával fotky já, jakožto nezletilý a zároveň bych to měl psáno na otce. Tak jsem jim napsal, že účet si založil můj otec, ale že už se teď tomu tolik nevěnuje a že by rád chtěl převést své portfolio na mě, že já bych to taky rád zkusil (ale psal jsem to z pozice otce -- tedy že to chci převést na syna, že syn by to rád zkusil a já se tomu už tolik nevěnuji).

Obratem mi odepsali, že je to možné, ale že je potřeba vyplnit formulář Contributor Image Assignment Assumption, který musíme oba podepsat. Ve formuláři musí být také napsáno, které konkrétní obrázky převádíte, tedy jejich ID. Takže jsem je musel všechny vypisovat, což bylo trochu pracné, ale jelikož nebylo mé portfolio ještě tak rozsáhlé, tak to nebyla zas taková hrůza. Možná by šlo napsat, že převádím celé portfoilo, ale dále jsem to neřešil. Tak jsem formulář vyplnil, oba jsme to podepsali, naskenoval jsem to a odeslal. Nakonec mi ještě přišel mail, že je potřeba ještě znova poslat kopie pasů (občanek), asi aby mohli zkontrolovat totožnost. Tak jsem tak učinil a asi 2 dny na to už bylo celé portfolium na mě.

Byl jsem rád, že to šlo takhle s nimi domluvit, jelikož už jsem uvažoval o jiných možnostech, například založení nového portfolia či přechod na jiné fotobanky, což by byla škoda, protože Shuttertsock je takový hlavní tahoun. Ale nakonec vše dobře dopadlo.


Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.