Diskuzní fórum

Podrobný návod registrace na fotobanku Dreamstime

Fotobanka Dreamstime - podrobný postup registrace krok za krokemDreamstime je jedna z pěti nejvýnosnějších fotobank (viz recenze fotobanky Dreamstime) a tak se rozhodně vyplatí se tam registrovat. Navíc tato agentura nemá žádný složitý schvalovací postup nových fotografů a tak je velmi jednoduché se tam zaregistrovat, přihlásit a hned začít nahrávat své fotografie i ilustrace, prodávat a vydělávat. 

Před tím, než začnete prodávat, je ale samozřejmě nutné se zaregistrovat - použijte prosím tento odkaz: Dreamstime.

Dostanete se na níže uvedenou stránku:

Dreamstime - registrace, podrobný návod

Dole na stránce klikněte na odkaz Sell your stock images:

Dreamstime - jak se zaregistrovat

Na této stránce klikněte na jeden z označených odkazů (jedno který si vyberete), který vás nasměruje na hlavní registrační stránku:

Dreamstime - registrační formulářDo tohoto formuláře postupně napíšete své přihlašovací jméno, heslo, email, moje referenční číslo, opíšete číselný kód a zaškrtnete, že souhlasíte s jejich podmínkami.

Moje referenční  číslo (150287) - malá poznámka - toto pole není povinné, ale pokud jej vyplníte, dostanu poté od fotobanky malou provizi z vašich úspěšných prodejů (jde to z podílu fotobanky, vy nepoznáte žádný rozdíl) a budu mít tedy větší motivaci budovat tento fotobankový portál a radit vám, jak zvýšit své prodeje.

Dreamstime - registrace dokončena

Po potvrzení formuláře je registrace dokončena a vy se nelekněte - ono to vypadá, že jste se zaregistrovali jako kupující a že si teď máte nakoupit kredity (viz ta tabulka dole) - ale to klidně ignorujte, neboť registrace na fotobanku Deramstime je stejná pro kupující i prodávající. 

Na první pohled není nikde vidět, jak se dají na tuto fotobanku nahrávat nové fotografie a ilustrace k prodeji, ale to je prostě Dreamstime - vš podstatné se schovává pod odkazem Management Area - najdete tam vše podstatné - nahrávání, statistiky, žádost o vyplacení výdělků, přehledy, nastavení, ... 

Nuže klikněte na záložku Management Area:

Dreamstime - Management Area

Jak nahrávat? V Management Aree k tomu slouží dvě tlačítka - FTP Upload a nebo Upload Images.

Ftp Upload vám zobrazí informace důležité pro připojení na jejich FTP server, které pak zadáte do svého FTP klienta (Total Commander například) a můžete vesele hromadně nahrávat. Fotografie se nehrávají do kořenového adresáře, smlouvy Model Release do podadresáře modelrelease, JPG náhledy vektorových ilustrací do kořenového adresáře a EPS verze vektorů do podadersáře additional.

Druhou možností jak nahrávat je tlačítko Upload Images - zobrazí se stránka s Java Pluginem (musíte mít ve svém prohlížeči podporu Javy a nebo si ji případně doinstalovat - návod je součástí té nahrávací stránky), díky kterému můžete soubory pohodlně nahrát na server.

Až soubory přesunete na server, měly by se zobrazit v sekci Unfinished files - použijte buď  to třetí zvýrazněné tlačítko a nebo odkaz uprostřed stránky v sekci Your Statistics. Na stránce Unfinished files je přehled všech nahraných souborů a vy pak musíte postupně zadat u všech fotek/ilustrací název, popis, klíčová slova.

U každé fotografie/ilustrace v přeheldu máte tři možnosti, jak tyto informace přidat:

  • COMMERCIAL RF - to je ta správná volba - zobrazí se formulář, kde všechny tyto nezbytné údaje snadno doplníte.
  • RF (no keywords) - pokud zvolíte tuto možnost, veškeré informace za vás vyplní fotobanka, ale strhne si za to poplatek 0,6$
  • EDITORIAL - použijte pouze pokud se jedná o zpravodajské foto

To by bylo ve zkratce vše. Přeji hodně úspěchů a hlavně prodejů s fotobankou Dreamstime.

 


Komentáře


Gravatar
25. leden 2012, 11:03 Pospa84
Zdravím, díky za článek, už sem se regl s tvým ref. kódem jako váraz díků :)
 
Gravatar
25. leden 2012, 13:47 Petr Václavek
Já také děkuji a přeji hodně úspěchů.
 
Gravatar
1. únor 2012, 19:34 Dev
Zdravím,
prosím Vás, kde se na Dreamstime nastavuje jakou metodou chci, aby mi byl vyplácen profit? Nebo musím počkat až na první možnost vyplacení? Díky!
 
Gravatar
1. únor 2012, 20:18 Petr Václavek
Způsob výplaty se nastavuje až při (každém) žádání o výplatu.
 
Gravatar
4. únor 2012, 08:07 Rosťa
Dobré dopoledne,
zaregistroval jsem se s Vašim ref.kódem.

R
 
Gravatar
5. únor 2012, 17:25 Petr Václavek
Díky a přeji hodně úspěchů.
 
Gravatar
11. únor 2012, 11:26 koflak
Dobrý den, chci se zeptat, jestli musím mít živnostenský list, když chci prodávat (přividělávat si) ve fotobankách. Díky ;-)
 
Gravatar
11. únor 2012, 13:39 Ondrej
Dobry den. Ako student si chcem trochu privyrobit, tak som sa zaregistroval na dreamstime a chce to po mne aby som vyplnil formular w8BEN. Docital som sa, ze ked ho vyplnim nebudu mi ztrhavat 30%. Ale co ten vobec formular znamena? Mam ho vyplnit ked si chcem iba privyrabat popri studiu s tym ze neplanujem ze by som mal nejaky velky alebo pravidelny prijem z dreamsite(t.j. nebudem musiet podavat danove priznanie) ?
Dakujem za odpovede
 
Gravatar
11. únor 2012, 22:24 Petr Václavek
koflaku, živnostenský list netřeba - více viz článek Pro prodeje ve fotobankách není potřeba živnostenský list
 
Gravatar
11. únor 2012, 22:28 Petr Václavek
Ondřeji,
Formulář W8BEN je k tomu, aby nedocházelo k dvojímu zdanění. Pokud jej nevyplníte, bude vám fotobanka automaticky strhávat 30% ze všech prodejů zákazníkům z USA (to je odhadem asi 20 - 30% všech prodejů).

Doporučuji jej vyplnit, jinak se zbytečně připravíte o část výdělku.

Své příjmy z fotobank (pokud dosáhnou určité výše), byste měl samozřejmě zdanit v ČR - více viz článek o danění příjmů z fotobank.
 
Gravatar
12. únor 2012, 00:34 Ondrej
Dakujem za odpoved..
Takze W8BEN sluzi k tomu, ze potvrdzujem, ze zijem v krajine ktora je dohodnuta s USA, ze nemusim platit 2x dane - aj ked napr. prijmy z dreamsite nedosiahne minimalnu sumu od ktorej som nuteny podat danove priznanie?
 
Gravatar
12. únor 2012, 09:59 Petr Václavek
Přesně tak. Je to jen o tom případném strhávání v cizině. S daněním u nás to nemá nic společného.
 
Gravatar
13. únor 2012, 19:21 koflak
Tak jsem se registroval a vyplnil ten tvůj kód, ale nějak mi nejde vyplnit ten W8-BEN formulář...neni někde nějakej návod, co a jak...??? díky ;-)
 
Gravatar
 
Gravatar
15. únor 2012, 18:53 koflak
SUPER, Díky :-)
 
Gravatar
22. únor 2012, 18:37 Aleš
Zdravím Petře!
Díky moc,skvělý web a skvělá Tvá práce...Zaregistroval jsem se dnes Tvým kódem....

Mám ještě dotaz. Má cenu jako úplný začátečník zadávat fotky např.na fotobanku pixmac.cz, nebo canstockphoto.cz? Nebo je lepší vybrat spíše menší počet preferovaných velkých fotobank a soustředit se pouze na ně?

Děkuji a ať de daří!!! Aleš.

 
Gravatar
22. únor 2012, 19:14 Petr Václavek
Aleši, díky za registraci.
Na menší fotobanky se má cenu zaregistrovat až později, až máte vybudované nějaké portfolio o velikosti několika set kousků.

Na začátku je důležité zaměřit se na pár největších fotobank a co nejvíce času věnovat rozrůstání portfolia. Až budete mít stabilní příjmy z těchto velkých fotobank, má smysl nahrát stávající portfolio na ty menší (zisky tam jsou zlomkové - v řádu jednotek procent v porovnání s těmi velkými).

Přeji také hodně úspěchů!
 
Gravatar
23. únor 2012, 18:26 koflak
mám takový problém, po tom co zadávám info o fotkách píše mi to tuto hlášku ( Please include at least 10 keywords.(6 provided) ) a nemůžu pokračovat a zveřejnit foto... :-( můžeš mi pls Petře poradit...? :-( díky
 
Gravatar
23. únor 2012, 19:34 Petr Václavek
Koflaku, to vypadá, že jsi tam nezadal klíčová slova a ty jsou potřeba!
Tady je návod krok za krokem.
 
Gravatar
29. únor 2012, 08:33 Karel
Petře prosím napiš v jak velkém rozlišení se můžou posílat fotky do banky, Chtěl bych to zkusit mám asi 5000 fotek jak z Česka tak i z Evropy, hlavně cestopisné, ale taky fotky kytek, zvířat atd. Myslíš, že to stojí za to s tím začínat. Dík Karel
 
Gravatar
29. únor 2012, 08:39 Petr Václavek
Karle, většinou to je 4 Megapixely, výjimečně 3 MPx (třeba zrovna na Dreamstime). Záleží jak na které fotobance.

5000 fotek to zní slibně, to asi má budoucnost. Ale záleží na kvalitě, neboť konkurence je silná.
 
Gravatar
29. únor 2012, 09:22 Honza
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je možné někde najít návod pro vyplnění formuláře W8-BEN ohledně danění, který na mě vyskočí při kliknutí na "COMMERCIAL RF". Hodí mi to hlášku: (Please ensure you have submitted the W8-BEN tax form in order to benefit of a 0.00% US withholding tax otherwise the maximum 30% will be deducted, generating less revenue for you.) Nerad bych tam vyplnil nějakou pitomost, případně prosím o radu jak postupovat dál, je-li jiná možnost. Díky
 
Gravatar
29. únor 2012, 09:49 Petr Václavek
Honzo, psal jsem o tom minulý týden: Co to je W8-BEN Na konci článku je pak i odkaz na návod k vyplnění.

Je vidět, že na tento web budu muset dodělat nějaké vyhledávání, už zde citelně chybí.
 
Gravatar
2. březen 2012, 13:12 Karel
Mám zase prosbu. Udělal jsem všechno jak je popsáno do Dreamstime, nahrály se fotky, ale pak vyžadovali keywords. Zadal jsem svůj Username ale už se nemůžu dostat na jejich stránku pořád mi to píše,že nic takového není.Já se teď nemůžu dostat ke svým fotkám. Co dělám špatně? dík za odpověď Karel
 
Gravatar
2. březen 2012, 13:23 karel
Tak jsem se tam nakonec dostal napsal jsem číslo, které se mi poprvé objevilo, dostal jsem se na stránky, kde mám svoje fotky,ale když kliknu na Commercial RF tak se žádný formulář neobjeví a vrátí mě to zpět na ten keywords. Tak nevím co dál dík za odpověď Karel
 
Gravatar
2. březen 2012, 13:23 Petr Václavek
Pokud vám nejde přihlásit se, tak si nechte vygenerovat nové heslo - klikněte na odkaz Forgot your password?
 
Gravatar
2. březen 2012, 13:24 Petr Václavek
Hmm, z toho nejsem moc moudrý, pošlete mi screenshot, třeba se zorientuji.
 
Gravatar
2. březen 2012, 20:29 karel
Tak snad uz to funguje dik za snahu Karel
 
Gravatar
6. březen 2012, 11:50 Phillip
Zdravim, chcel by som sa spýtať jednu otázku, na dreamstime aj na Fotoliu som uploadol už 3 obrázky, kolko trvá schválenie obrazkov v tychto fotobankach?
obrázky na dreamstime sú už dva dni a stále nič..Moze to trvat viac ako týžden alebo koľko to zvyčajne trvá? dakujem
 
Gravatar
6. březen 2012, 11:58 Filip Ševčík
A takisto na Fotolii by som rad vedel, v clanku recenzii na Fotoliu ste pisal ze je tam velmi rychle schvalovanie ale tiez cakam uz skoro dva dni aj tam, moze to byt preto ze su to moje prve obazky? dakujem
 
Gravatar
6. březen 2012, 12:07 Petr Václavek
Na Dreamstime to trvá klidně týden i 10 dní. Na Fotolii mi to trvá pár hodin, ale v diskuzích jsem četl, že nováčci mají ty čekací doby mnohem delší - i několik dní, týden. Chce to trpělivost.
 
Gravatar
6. březen 2012, 12:16 Filip Ševčík
Veľmi pekne ďakujem za bleskovú odpoveď :)
 
Gravatar
15. březen 2012, 12:58 Zdenka
Hojky, díky tvůj web je skvělou inspirací! Hned jsem se pustila do práce s plnou vervou... :o) Poslala jsem registraci na Shutterstock (ještě se mi neozvali, jsou to dva dny) a na Dreamstime. Zde jsem narazila s tím, že jsem včera poslala na FTP soubory jak illustrátorovsk é .eps/10, tak náhledy těchto souborů v .jpg a čtyři obrázky malované v Painteru (myslivecké motivy). Ve frontě bylo všechny soubory hezky vidět, ale do systému Dreamstime mi prošly pouze ty 4 malované obrázky. Nevím, zda je problém v těch náhledech illustátorů, které jsem dala opravdu v náhledové velikosti 72 DPI, nebo je prostě jiný postup. Dnes mi zamítli 2 malované obrázky s tím, že nevím, co je RF (mám pocit, že u tebe v popisu má jiný význam...). Prý mám špatnou kategorii, viz níže... Vzledem k tomu, že anglicky neumím a bojuji s tím pomocí Googlu, asi mi nějaký detail unikl... Poradíš?

Díky

" Image is not RF stock oriented or its sales potential is too low at this stage. Please note that Stock photography is a commercial type of imagery, so, snapshots are not Stock. There are several vital requirements that an image must meet in order to be stock oriented. An image must serve a purpose, must have a concept, must have a good technical execution in terms of composition, exposure, light setting, optical performance. Creativity is a keyword for a successful stock image, as well. It is also very important to understand that Art and Stock are two fundamentally different categories of imagery, that only meet when an artwork can adapt to a wide range of commercial usage"
 
Gravatar
18. březen 2012, 22:04 Petr Václavek
Tak zaprvé, co se týče vektorů na Dreamstime, je tam potřeba poslat velký náhled, ten EPS soubor je jen dodatčný - to znamená, že hlavní je JPG, který by měli mít v co největší velikosti. pokud jej pošlete menší jak 4 MPx, tak jej zamítnou.

Co se týče té hlášky, nic moc si z toho nedělejte - píšou, že se myslí, že má obrázek malý prodejní potenciál - ale to je normální, to mi píšou i na ilustrace, které jsou na jiné fotobance bestsellerem. Prostě tam vybrali jeden z důvodů zamítnutí. Budu o tom muset napsat samostatný článek.

 
Gravatar
19. březen 2012, 10:21 Zdenka
Díky za info a omlouvám se za tykání... :o) Mám ještě dotaz: některé Vaše postupy úplně nesedí s aktuálními stránkami. Myslíte, že jsou stránky aktualizované, nebo je to prohlížečem? Jedná se především o různá zaklikávání, kdy jsou často použité zkratky... Už jsem se třeba nějak prokousala tím MR, PR, ale hned na začátku jsem to pochopila špatně a vypsala jsem právě do těchto kolonek něco blbě... Dá se to odstranit? Nikde jsem nenašla požnost delete, či něco obdobného... A také jsem nepochopila, jak můžu přehrát původní soubor. Mám možnost opravy a když jsem zadala odkaz "RESUBMISSION PAGE: http://www.dreamstime.com/uploadfile.php?type=2 ", naskočí pole, kde je možné získat zapomenuté heslo atd... Jak můžu tedy stávající soubor nahradit, abych to nenahrávala znova? Díky moc za odpověď... Ju, a zapoměla jsem - samozřejmě jsem Vás taky "udala" při registraci... :o)
 
Gravatar
20. březen 2012, 18:25 Petr Václavek
Zdravím,
tento návod je z ledna 2012, použit byl prohlížeč Google Chrome. Je možné, že už je zase něco jinak.

Popravdě, já jsem resubmit nikdy nedával, vždy jsem tam ten obrázek raději nahrál znovu. A ještě častěji jsem se na to vykašlal...
 
Gravatar
20. březen 2012, 20:30 Zdenka
Díky, taky jsem nahrála obrázek nakonec znova. Myslela jsem, že i Property release dokladu jsem pochopila, ale asi ne... Pomožte. Chtějí souhlas s použitím podkladů od fotografa (kreslím i podle fotek - zvířata, lidi...), ale autorem fotografií jsem já sama... Přece si sama sobě nepodepíšu smlouvu z webovek ... Nebo snad ano? Poslala jsem jim pdf, kde jsou vložené fotografie původní a ve stejnou dobu focené s textem, že jsem autorem fotografií a že některé obrázky jsem kreslila "z hlavy". Evidentně to nestačí. Jakou máte zkušenost Vy?
 
Gravatar
20. březen 2012, 21:06 Petr Václavek
Přesně to chtějí - podepsanou smlouvu, aby byli v případě sporu krytí. Ale já jim většinou do poznámky napsal, že to je kreslené od ruky bez předlohy. Někdy to vzali, někdy ne.
 
Gravatar
21. březen 2012, 21:11 Ondřej
Dobrý den, mám takový všeobecný dotaz - na všech fotobankách musím zaškrtnout souhlas s jejich podminkami- je tam něco, na co je třeba dávat extra pozor? Myslím tím třeba něco, jako že se k něčemu zavazuji atd... Děkuji
 
Gravatar
22. březen 2012, 17:48 Ondřej
Dobrý den,

ještě jeden dotaz - už jsem se na Dreamstime registroval (s Vaším ref. číslem)a nahrál jsem 3 fotky - to vše proběhlo dobře. Ale fotky se neobjevily v "Unfinished files" - kde je chyba? Pouze se objevily v historii nahrávání... Děkuji
 
Gravatar
22. březen 2012, 19:21 Petr Václavek
Ondřeji, nevím co mám na váš dotaz odpovědět. S každým souhlasem s podmínkami se k něčemu zavazujete a jejich neznalost později neomlouvá :)

Ale popravdě ani já jsem to na začátku nečetl, až teprve po několika letech zpětně. A nenašel jsem tam nic nečekaného. každopádně doporučuji alespoň prolétnout...

A k tomu Dreamstime - občas to tam pár hodin trvá. Zkuste počkat.
 
Gravatar
22. březen 2012, 19:30 Ondřej
O to mi šlo, děkuji, už se tím prokousávám, vyplňuji ten "Daňový formulář", jen mi zaráží ta kopie řidičáku - nu nic, asi jsem přehnaně opatrný.. Ještě jednou děkuji
 
Gravatar
4. červenec 2012, 19:07 Martin
Zdravím,
předem gratuluju za skvělé stránky.Mám takový problém.Pokouším se nahrát fotky pomocí Java pluginu.A stále to ukazuje hlášení technicka chyba.Soubor ma přes 3MB.Tak nevím jestli nedělám někde chybu nepo jestli je to porucha u nich.Předem děkuju za odpověd.Díky
 
Gravatar
6. červenec 2012, 19:16 Petr Václavek
Martine, zkuste použít jiný prohlížeč nebo přeinstalvoat Javu. Případně jim napište na fórum nebo podporu.
 
Gravatar
1. srpen 2012, 13:16 jakpro
Já též, Petře, oceńuji, že se tomu tady tak věnujete. Tentokrát mám dotaz k Dreamstime.
Prokousal jsem se veškerou registrací, smlouvou i nahráním obrázků. Když to člověk dělá správně, tak to funguje. Teď mi už čekají obrázky v sekci Unfinished files, kde se zobrazí hned po nahrání jpg náhledu. Pak jsem tam do příslušného adresáře na ftp nahrál i eps soubor s ilustrací a stejným číslem jako jpg. Existuje nějaká možnost jak si ověřit, že je tam i ten eps? Abych nepublikoval jen ten jpg a eps zůstal kdesi v luftě? Nikde se mi to tam nezobrazuje, tak jsem trochu na pochybách... Nebo je lepší to smazat a naloadovat obr i náhled společně přes web? Děkuji
 
Gravatar
1. srpen 2012, 18:52 Petr Václavek
jakpro, pokud vím, tak žádná možnost na ověření zda se EPS nahrál neexistuje, ale nic si z toho nedělejte, jde to nahrát i dodatečně po schválení. Takže rozhodně nemazat.

A jinak to lze nahrávat i jednodušeji - stačí aby eps a jpg soubory měly stejné názvy, jpg se nahraje do kořenového adresáře na FTP serveru a eps do adresáře ADDITIONAL.
 
Gravatar
2. srpen 2012, 18:10 jakpro
Petr Václavek: no přesně tak jsem to dělal, ale už jsem odhalil, kde byla chyba. Eps nebo jiný formát se dá přidávat až když se jpg odešle k posouzení do složky Pending files, pak hned vyskočí nabídka, jestli nechci přidat jiný formát. Pak se to objeví i v přehledu u toho obrázku. Vypadá to složitě, ale učíme se za pochodu :)
 
Gravatar
28. srpen 2012, 09:56 Martin
Dobrý deň, v prvom rade vám chcem pochváliť tento web. K problému : Na dreamstime po kliknutí na upload fotiek mi napíše Technical error. Skúšal som to viackrát, aj v odlišné dni, v iných prehliadačoch, nejde. Prosím poradte
 
Gravatar
28. srpen 2012, 10:02 Petr Václavek
Martine, mají tam problém s Javou (viz diskuze na jejich fóru), takže doporučuji použít pro upload FTP.
 
Gravatar
28. srpen 2012, 10:11 Martin
Ďakujem, mám Total Commander, ale neviem kde do doňho mám zadať tie informácie
 
Gravatar
28. srpen 2012, 10:23 Martin
Tak to som už vyrieśil, ale predtým ako môžem uloźiť fotku musím zada´t info o sebe, mám tam dať aj pravdivé tel. číslo ?
 
Gravatar
29. srpen 2012, 08:37 Petr Václavek
Martine, zde jsem uvedl návody na nahrávání přes FTP (i pro Total Commander a s informacemi kde získat přístupové údaje pro Dreamstime a ostatní fotobanky)

Co se týče tel. čísla - myslím, že tam můžete zadat cokoliv. Pochybuji, že budou někdy volat :)
 
Gravatar
31. srpen 2012, 10:17 Stefan Suriak
Jsem lama a zaregistroval jsem se drive, nez jsem nasel vase ref.c.Jelikoz jste pro mne zdroj mnoha pouceni rad bych to jeste napravil. Da se to?
S.
 
Gravatar
31. srpen 2012, 11:37 Petr Václavek
Stefane, to bohužel už nezměníte, ale svět se nezboří. Napravit to můžete při registraci na dalších fotobankách :)
 
Gravatar
2. říjen 2012, 20:39 Jana
Dobry den, chci se zeptat, kolik fotek je potreba poslat v prvnim kroku do DT - aby rozhodli, zda me mezi sebe vemou, ci nikoliv? Registrovana jiz jsem.
Dekuji za odpoved.
 
Gravatar
3. říjen 2012, 07:15 Petr Václavek
Pokud vím, tak na Dreamstime žádné schvalování fotografů není, tam se schvalují jen jednotlivé snímky a je jedno, kolik jich tam dáte. Prostě nahrávejte a uvidíte, co se bude schvalovat a co ne.
 
Gravatar
3. říjen 2012, 21:20 Beata
Práve som odoslala niekoľko fotiek na dreamstime....teším sa, bez vášho návodu by som nevedela v mnohých veciach sa ani pohnúť. Otázka?
Keď som klikla pred odoslaním fotky - web usage a print usage ........zvolila som správne? exluzivitu ani sell the licence som nedala. Alebo,ktoré sa ešte oplatí, v ponuke vyzeralo byť viacej možností...
 
Gravatar
5. říjen 2012, 12:17 Petr Václavek
Ano, to jste zvolila správně. Navíc to jde upravovat i zpětně - stačí v Management Aree zvolit Manage Licences a tam to můžete nastavit pro všechny nebo i pro jednotlivé schválené obrázky.
 
Gravatar
12. říjen 2012, 17:21 Beata
Dobrý večer Tak na Dreamstime mi uznali zatiaľ len takých 8 percent, hoci na Fotolii pri tých istých obrázkoch 60 percent.Chcem sa opýtať, čo mám robiť ak odpísali: This illustration is too similar/simple/specific or shares the same concept with another one in the same batch.Please combine them into a set/collection and resubmit. This is not only valid for the currently refused images, but for all images (pending or yet to be uploaded) of this series which you plan to add to your portfolio.Dakujem...Bea

 
Gravatar
15. říjen 2012, 08:58 Petr Václavek
Tak s tím mě poslední dobou taky odbývají. Buď na to rezignujete (což jsem udělal já a opravdu už na této fotobance neřeším co zamítnou a z jakého důvodu) a nebo ty podobné obrázky sloučíte do jednoho velkého.

Já raději svůj čas věnuji tvorbě dalších ilustrací pro Shutterstock, tam se mi to vyplatí mnohonásobně více, než nějaké upravování a znovuuploadován í na Dreamstime.
 
Gravatar
15. říjen 2012, 18:21 Beata
Tiež mi prijali len jednu fotku / mala som 4 rôznej farby / s tým, že v portfoliu už podobnú mám, ale aj u vás som videla mnoho rovnakých - asi zmenili systém prijímania...ešte otázka: videla som často v ponuke rôzne písmená - na jednej ilustrácii niekoľko / aj u vás /, to by nebolo zložité urobiť z rôznych pozadí, ale nechápem zmysel - na čo to kto potrebuje? Veď si z toho ani slovo neposkladá (((:
 
Gravatar
16. říjen 2012, 11:22 Petr Václavek
Ano ten systém se změnil, dříve to brali všechno bez problémů.
Co se týče jednotlivých písmen (je potřeba udělat celou abecedu, a ne jen několik písmen), tak ty se pak můžou použít na nápisy (samozřejmě, že k tomu si musí zakoupit všechna potřebná písmena :))
 
Gravatar
15. listopad 2012, 06:39 Lenny
Petře,
děkuji za tyto stránky! Včera jsem se registrovala na dreamstime, čekám na odsouhlasení fotek. Budu se registrovat i jinam, jak píšete vy. Uvedla jsem tam vaše ID. Bez vás bych totiž na tuto možnost vůbec nepřišla!!! Máme dobrý foťák a 4 objektivy, oba s manželem milujeme focení a máme strašně moc fotek! A fotíme další :-) Uvidíme jak se budou líbit na fotobankách :-) Dám vědět, jak se mi daří! A velké díky! Opravdu!
 
Gravatar
15. listopad 2012, 12:04 Lenny
Petře, ještě mě zajímá jedna věc :-) Na jakém principu probíhá odměna za námi vložené fotografie? Je to podle toho, kolikrát si ji někdo koupí? Děkuji :-)
 
Gravatar
15. listopad 2012, 12:15 Petr Václavek
Přesně tak, z každého prodeje dostanete podíl (vše uvidíte na svém profilu), až tyto výdělky přerostou nějaké minimum (50, max. 100 dolarů), tak si můžete zažádat o jejich zaslání.
 
Gravatar
15. listopad 2012, 18:29 Lenny
Petře, moc děkuji :-) A ještě můžu prosím jeden dotaz? U fotek mám napsáno (mimo to, že jsou nyní v "pending files"), že jsem nedokončila Model Releases library a Property Releases library. Co to je? :-(
 
Gravatar
15. listopad 2012, 22:15 Petr Václavek
Mrkněte se do fotobankového slovníku. Ale pokud na fotkách nejsou lidi nebo něčí umělecká tvorba, tak to nebudete potřebovat.
 
Gravatar
21. listopad 2012, 19:49 Lenny
Tak už mi začali schvalovat fotky na Dreamstime a Fotolii. Bohužel mi na Fotolii schválili zatím jen jednu fotku z deseti prověřených. Přitom to byly opravdu krásné fotky. Napsali mi, že takových už mají hodně a nepotřebují další. Tak jsem z toho trochu smutná. Na Dreamstime mi zatím prověřili tři, všechny tyto tři schválili a jsou to zrovna ty, co Fotolia odmítla. Tak v tom mám teď trochu zmatek :-(
 
Gravatar
21. listopad 2012, 20:54 Petr Václavek
Tak to přesně chodí, je to zcela běžné. To co nevezmou na jedné fotobance může být na druhé klidně bestseller. A stejná fotka, může být jednou zamítnuta a podruhé na té samé fotobance přijata - kontrolují to jen lidé. Záleží na jejich vkusu, na tom, jak si představují dobrou fotku a v neposlední řadě také na tom, jakou mají náladu.

Obvzláště těžké je to na začátku - fotografové mají trochu jinou představu než fotobanky (fotografové se snaží prosazovat perfektní fotky, ale fotobanky chtějí ty, co se budou dobře prodávat, umělecká stránka je jim šumafuk).
 
Gravatar
3. září 2013, 10:05 Bubux
Prosím o radu. Chcem nahrávať vektory cez "upload multiple files", ale nezobrazuje mi eps súbory, tak sa dajú nahrať len jpg náhľady. je to ich chyba, alebo ja robím niečo zle? Ďakujem za info.
 
Gravatar
3. září 2013, 15:13 Petr Václavek
No, tak mě to nejde vůbec (problémy s Javou), takže moc neporadím - tedy jen zkuste použít FTP, je to mnohem snazší a pohodlnější, tady jsou případně návody na použití FTP.
 
Gravatar
25. říjen 2013, 10:22 cendasss
prosim lkdyz dam nahravat fotky neda me to moznost zarazeni jake kategorie zda makro atd,poradite dekuji
 
Gravatar
25. říjen 2013, 10:27 cendasss
omlouvam se uz jsme to nasel:-)prispevky smazte
 
Gravatar
25. říjen 2013, 13:41 chroust
jak mam prosim urcit cenu mam zaskrtnout doporucenou cenu???
use recommended price (recommended price: $250 - $5000) or set a price $ All written information submitted must be in English. Submit
Back
Delete
Save
.nebo to mam nechat nezaskrtane a dat jen ulozit, dekuji
 
Gravatar
26. březen 2014, 21:41 Johnny D
Dobrý večer, tak jsem nahrál prvních 5 fotografií. Nyní mají status pending pictures, to znamená že budou schvalovány? Jak dlouho tato procedura bude trvat? díky za odpověď.
 
Gravatar
27. říjen 2014, 11:21 Sonia N
Dobrý den, živím se jako malířka a copywriter. Momentálně jsem se rozhodla vytvořit si vlastní projekt - online magazín pro ženy, s čímž souvisí i mé odhodlání pořizovat si na web vlastní fotky. A tak mě napadlo spojit to i s fotobankami. Co nafotím mohu i prodat :)...díky ti za krásně psané stránky, i tvůj blog, jež pro mne byly inspirací a proto velice ráda zvolím registraci s tvým kodem :) přeji pěkný den. Sonia N
 
Gravatar
20. leden 2015, 20:52 igorK
Pokúsil som sa registrovať podľa tohoto návodu, no je už neaktuálny. Nedal by sa prosím aktualizovať? Anglicky neviem a pomohlo by to asi aj ostatným kolegom.

dakujem.
 
Gravatar
13. duben 2015, 17:05 Milan
Dobrý den! Zkoušel jsem to také a již ty stránky vypadají úplně jinak a vůbec mi to nechce pustit do registrace. Nezpřísnili registraci nebo tak něco ?
Díky za odpověď
 
Gravatar
14. červenec 2015, 19:54 Jenda
Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s tou doporučenou cenou???
Když si navolím komerční licenci, tak si tam zaškrtnu licence jako U-EL atd....(SR-EL si raději vůbec nevšímám), ale co s tím "use recommended price (recommended price: $250 - $5000)..." mám zaškrtávat, nebo ne?? (nejsem si totiž jistj, jestli se to vztahuje pouze na sell the rigts-SR-EL). Děkuji za odpověď:-).
 
Gravatar
8. únor 2017, 19:04 Milena Soukupova
Dobrý den,
mám úplně stejný dotaz viz níže.
Předem moc děkuji!

Citace:
Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s tou doporučenou cenou???
Když si navolím komerční licenci, tak si tam zaškrtnu licence jako U-EL atd....(SR-EL si raději vůbec nevšímám), ale co s tím "use recommended price (recommended price: $250 - $5000)..." mám zaškrtávat, nebo ne?? (nejsem si totiž jistj, jestli se to vztahuje pouze na sell the rigts-SR-EL). Děkuji za odpověď:-).
 
Gravatar
22. květen 2018, 18:20 Ladysvan
Dobrý deň,
nahrala som pár foto, schválili mi ich, sú online. Ale je to normálne, že keď dám vyhľadávať podľa kľúčového slova, tak moje foto nemôžem nájsť? Viete mi poradiť, čím by to mohlo byť?
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.