Diskuzní fórum

Jak dostanu peníze z fotobanky na svůj účet?

Možnosti převodu výdělků z fotobankVcelku snadno...

Jelikož se ale jedná o výdělky v zahraničních fotobankách, tak musíte využít jedné ze tří služeb / mezičlánků (peníze nemůžou jít z fotobanky přímo na váš účet):

 • Papírový šek zaslaný poštou
 • PayPal (internetová peněženka)
 • Moneybookers, nyní přejmenován na Skrill (internetová peněženka)

Spousta lidí tento problém řeší ještě před registrací na fotobanku, mnozí se zaleknou (ač na tom nic není) a ani se na fotobance nezkusí zaregistrovat. A přitom je to tak snadné. Otázku vyplácení stačí řešit až když se blížíte ke své první výplatě, všechny tři možnosti si můžete zprovoznit během pár minut.

Vezmu to popořadě a detailně.

Papírový šek na vaše jméno

Toto je asi nejjednodušší volba pro začátečníka. Fotobanka vám pošle poštou papírový šek a vy s ním zajdete do své banky, kde vám jej proplatí na váš bankovní účet.

Výhody

 • nemusíte se nikde registrovat a zřizovat si účet na internetové bance / peněžence
 • ideální pro ojedinělé platby
 • tento způsob můžete využít okamžitě

Nevýhody

 • s každým šekem musíte do banky
 • banka vám samozřejmě strhne svou provizi za konverzi a převod a také jí to trvá několik dní
 • s papírovým šekem nemůžete nakupovat na internetu

Moneybookers (Skrill) účet

Skrill (Moneybookers)Internetová banka nebo spíše peněženka Moneybookers je asi nejpohodlnější způsob vyplácení výdělků z fotobank. Na začátku to vyžaduje trochu úsilí, neboť je potřeba vytvořit si u této služby vlastní účet. Dnes už je to ale vcelku snadné, neboť Moneybookers disponuje lokalizovaným (českým) prostředím s nápovědou.

U těchto internetových peněženek neexistuje číslo účtu, místo něj se používá email, na který je služba registrována. Tento email slouží jako jednoznačný identifikátor (podobně jako číslo účtu v běžné bance) a ten pak také nastavíte ve fotobance - což je celé propojení s fotobankou.

Co se týče propojení s vaším fyzickým účtem v bance, je jeho vytvoření také snadné - prostě v Moneybookeru kliknete na odkaz přidat účet a zadáte jeho číslo (nikde nezadáváte PIN ani heslo!). Abyste si na tento účet mohli posílat větší částky, musíte jej verifikovat - to jest pošlete si na něj z Moneybookeru pár korun a poté z výpisu této transakce (který dostanete z banky, nebo si jej prohlédnete v online bankovnictví) opíšete verifikační kód a je to.

V jaké měně si tento účet založit?

V podstatě připadají do úvahy dvě měny - dolary a koruny. Není v tom skoro žádný rozdíl. Snad jen, že v případě účtu v dolarech můžete spekulovat s kurzem - prostě si budete převádět peníze z Moneybookeru na bankovní účet v okamžiku, kdy bude slabá koruna. Pokud byste měli Moneybookers účet v korunách, tak se vám dolary z fotobanky zkonvertují ihned v okamžiku jejich příchodu na Moneybookers.

Cena?

Založení Moneybookers účtu je zdarma, převody na tento účet také. Platí se jen za posílání na váš fyzický účet v bance a to asi 45 korun + plus samozřejmě nějaká procenta za měnovou konverzi, ale to je všude.

Výhody

 • nemusíte nikam chodit, vše vyřídíte přes internet
 • penězi na Moneybookeru můžete platit i v online obchodech na internetu

Nevýhody

 • na začátku musíte provést registraci

PayPal účet

PayPalPayPal je obdoba Moneybookeru, v podstatě nabízí stejné možnosti, dříve byl PayPal vázán na platební kartu vašeho bankovního účtu, ale to už myslím neplatí.

Rozdíly oproti Moneybookeru

 • peníze zůstávají v příchozí měně, takže tam můžete mít zároveň koruny, libry, dolary a převádí se až v okamžiku platby/poslání
 • založení je také zdarma a dokonce to vypadá, že za poslání na osobní bankovní účet se nic neplatí
 • větší možnosti nákupů na internetu (viz. například přehled obchodů podporujících PayPal)
 • dnes už také nabízí české prostředí
 • výhody a nevýhody jsou stejné jako na Moneybookeru

Anketa na závěr

Pokud jste již zkušený fotobankéř, kterou metodu používáte na posílání výdělků?


 


Komentáře


Gravatar
7. březen 2012, 14:01 ahas
U nekterych fotobanek (treba Istockphoto, Dreamstime nebo Veer) jeste je moznost karty MasterCard® Payoneer.
U PayPalu poslani na bankovni ucet zdarma od castky 3 tis. Kc.
 
Gravatar
18. březen 2012, 20:50 JonnyDrake
Mě paypal za posílání peněž na český bankovní účet (který je s paypalem "spárovaný") nic neúčtuje bez ohledu na částku.
 
Gravatar
9. duben 2012, 17:24 Ondrej
Posledni dobou mi na moneybookers vyskakuje hlaska ktere fakt nerozumim:

Požádáná verifikace identity!
 
Litujeme, ale nebyli jsme schopni verifikovat údaje ve Vašem profilu nezávislými informačními zdroji. Podle předpisů proti praní špinavých peněz Velké Britanie od nás požadují dodatečné prokázání totožnosti předtím, než budeme schopni zpracovat Vaši první žádost výběru peněz.
 
My Vám doporučujeme následující rychlé a jednoduché možnosti:
 
Možnost 1:  účtujte poplatek uvolněný na Vaši kreditní/debetní kartu (okamžitě)
  My připíšeme kompenzační částku na Vaši kartu.
 
Možnost 2:  Verifikujte Váš bankovní účet (během 3 pracovních dnů)
  Provedeme platbu do Vašeho Skrill (Moneybookers) účtu. Na referenčním poli platby zahrneme unikální verifikační kód, který Vy musíte zadat zpátky na naši stránku.
 
Prosím, omluvte nás za nepohodlí! Doufáme, že chápete, že takové opatření je nutné, abychom dodržovali leigislativní požadavky proti praní špinavých peněz a zneužití systému Skrill (Moneybookers).


V dalsim kroku neni mozne zadny kod nikam odeslat. Nechapu co po me chteji netusite nekdo prosim?
 
Gravatar
11. duben 2012, 18:25 Petr Václavek
Zdravím, je to přesně tak, jak píšou - Moneybookers požaduje verifikaci, aby se zabránilo praní špinavých peněz - je to běžná operace, která se vyžaduje i na PayPal účtu.

Buď si k účtu přidáte kreditní kartu a nebo běžný účet - pokud hodláte převádět peníze z MoneyBookeru na svůj běžný účet doporučuji druhou možnost (kterou sám využívám) - jen zadáte číslo svého účtu a pošlete si tam nějaký malý obnos. Až vám to přijde na tento běžný účet, tak do Moneybookeru opíšete verifikační kód, který bude u této platby uveden v poznámce - toť vše.
 
Gravatar
11. duben 2012, 18:46 Ondrej
Ja to vcelku chapu a pri zakladani moneybookers uctu jsem si tim prosel bez problemu. Bohuzel ted se mi nedari si zaslat castku ve ketre by byl ten verifikacni kod a netusim kde se o nej zada. Nejake cislo jsem dostal v jedne platbe ktera prosla v policku zprava pro prijemce ale to nefunguje jako kod
 
Gravatar
11. duben 2012, 20:40 Petr Václavek
Pozor na to, že ten verifikační kód může být jen na papírovém výpisu (alespoň u mě to tak - kdysi - bylo - jednalo se o Českou Spořitelnu) v internet bankingu nic takového nebylo.

A pokud ani to nepomůže, tak zkuste kontaktovat support.
 
Gravatar
3. květen 2012, 19:06 Mirka
Chtěla jsem se zeptat jak vyplácí výdělky fotobanka 123RF? Nevím jestli mám nějak špatně nastavený učet, jinde stím problém nemám. Předem díky za odpověď.
 
Gravatar
3. květen 2012, 21:03 Petr Václavek
123RF to posílá automaticky stejně jako Shutterstock - někdy v polovině měsíce, pokud na konci předchozího měsíce jste dosáhli limitu (to je myslím 100$).
 
Gravatar
17. květen 2012, 14:36 b.ch
Co když nemám bankovní účet, nemohu papírový šek vybrat v některé bance / poště /, přímo?
 
Gravatar
17. květen 2012, 21:34 Petr Václavek
Určitě by to mělo jít, ale budete tam muset asi dvakrát - oni ten šek nějak ověřují a trvá jim to 2 týdny (tak jsem to zažil před pěti lety, nevím, jak je to rychlé dnes).
 
Gravatar
28. červenec 2012, 19:46 kVítek
Dobrý den, ahoj,
Přicházím se svou troškou do mlýna.
Stalo se mi na moneybookers, že mi strhli cca 45 Kč za poslání malé částky kvůli ověření účtu. (Poslal jsem si 100Kč). Dalších 45Kč pak za poslání peněz na můj účet. Chápu to, ale dávat pokaždé 45Kč za ověření účtu a pak znovu 45Kč za poslání peněz mi přijde dosti. A hlavně si připadám, že někdo zkouší mou trpělivost. Účet jsem už jednou ověřoval asi před rokem, ale to ověření platí jen nějakou dobu.
Hezké dny a úspěšné prodeje přeju ... :-)
 
Gravatar
22. srpen 2012, 13:46 Radovan
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s PayPalem? Někdo tvrdí, že je to zdarma, někdo zase že ne. A ještě bych se chtěl zeptat, kde si na Shutterstocku nastavím, kam chci peníze posílat... Posílají se automaticky po překročení limitu 100 dolarů, že ano? Děkuji za odpověď
 
Gravatar
25. srpen 2012, 19:59 Petr Václavek
Radovane, na PayPalu jsou možná nějaké malé poplatky za poslání peněz na účet v bance (ale tím si nejsem zcela jist), nějaké drobné má taky na převodech mezi jednotlivými měnami. Ale jinak to je zcela zdarma.
 
Gravatar
1. říjen 2012, 20:11 Beata
Dobrý večer

Skúšala som založiť učet na Pay Pal, ale chcu odo mna č. kredit. kardy a nejaký kod, myslela som, že sa to dá obísť, ale nepustí ma to dalej...musím teda č. kreditky uviesť...nestačí im len ten verifikačný kod neskôr...
 
Gravatar
2. říjen 2012, 07:03 Beata
tiež mám problém s pridaním môjho č. účtu na moneybookers, na pay pal som sa ani k tomu kôli tej kreditke nedostala...pri moneybookers chcu nejaké IBAN - ked zadám č. učtu, čakajú na ďalšie číslice...a zase som sa dalej ani nedostala. Ako na to?

Potom by som už rada začala s registráciou na fotobankách...dakujem za rady...jasné,že kliknem cez vášu web stránku.
 
Gravatar
2. říjen 2012, 09:36 Petr Václavek
IBAN je mezinárodní číslo účtu. To tam k ničemu nepotřebujete. Když chcete propojit Moneybookers účet se svým bankovním, tak jděte do svého profilu a tam je sekce bankovní účty a tam jej přidejte - zeptá se vás to nejprve na zemi a kód banky, teprve na další obrazovce budete zadávat předčíslí a číslo účtu.
 
Gravatar
2. říjen 2012, 17:42 Beata
neviem, či som to robila cez môj profil, ale zvolila som Bank account - add, zadala kod banky, ale dalej žiadali IBAN, moje č. samotné neakceptovali, teda som si zistila vo výpise z účtu IBAN - tak mi to poradili v banke, zadala ho a už to prešlo. Tak dufam, že následne tie peniaze odídu správne na môj účet...a čo pri paypal s tou kartou, čo som písala v správe vyššie - nerada to zadávam kôli bezpečnosti - je to nutné? Tam ma dalej bez toho nepustili...chcem mať obe možnosti pre platby.
 
Gravatar
2. říjen 2012, 18:14 Petr Václavek
S tím PayPalem nevím, dříve to bylo nutné, ale myslel jsem, že teď už to není potřeba. Každopádně na fotobanky stačí jedna ze služeb, takže pokud už máte Moneybookers, tak PayPal nepotřebujete.

Hlavně bych nejprve řešil fotobanky a teprve potom způsoby výplaty - abyste se tu zbytečně nestresovala, nezařizovala a pak nezjistila, že vás to nebaví, případně že se vám to nevyplatí.
 
Gravatar
16. říjen 2012, 21:44 Ondřej
Dobrý den,

jsem na Paypalu a v českém návodu je popsáno, jak zjistímúpřípadn ě zvýším limit přijatých a odeslaných částek:

1.Přihlašte se na svůj účet PayPal.
2.Klikněte na tlačítko My Account (Můj účet).
3.Klikněte na View limits (Zobrazit limity).
4.Vyberte Receiving limit (Limit přijatých částek) a klikněte na Lift limits (Zvýšit limit)

Asi je to předčasné, ale chci se podívat jaké ty limity jsou, ale nikde to nemůžu najít.. Poradíte? Děkuji
 
Gravatar
17. říjen 2012, 20:22 Petr Václavek
Ondřeji, bohužel jsem nic takového na svém PayPal účtu nenašel (asi to změnili). Na internetu jsem vygooglil jen že existuje roční limit 2500 euro nebo 1700 liber na výběr (zaslání na osobní účet). Ale ten lze samozřejmě zvýšit pokud ověříte například adresu (pošlete fotografii nějakého výpisu se svým jménem a adresou - alezpoň tak to bylo dříve).
 
Gravatar
18. říjen 2012, 12:15 Ondřej
Dobrý den, děkuji, právě, že já tam také nic takového nemám. Ale pokud jsou limity takové, tak mi to ani nemusí zajímat:-)) Děkuji
 
Gravatar
28. říjen 2012, 12:14 Market
Zdravím:)
Když jsem si zakládala účty ve fotobankách, zaškrtla jsem možnost vyplácení šekem. Teď bych to ráda změnila, ale ani za nic nemůžu najít kde ani u jedné z nich. Mohl byste mě prosím alespoň nasměrovat, jak by se to mohlo anglicky jmenovat?
 
Gravatar
29. říjen 2012, 14:05 Petr Václavek
Market, na každé fotobance je to jinde a jmenuje se to jinak. Většinou je to buď v profilu a nebo přímo až při žádosti o výplatu specifikujete jak to vyplatit. Napište o které fotobanky jde a já Vám zkusím poradit.
 
Gravatar
30. říjen 2012, 14:14 Market
Jde mi především o Dreamstime, Bigstock a Fotolii.
 
Gravatar
31. říjen 2012, 18:47 Petr Václavek
Na Dreamstime se to nastavuje až v žádosti o vyplacení - Management Area / Request Payment

Na Fotolii taktéž - na stránce My Account / My Dashboard (v Contributor modu - přepínátko je vpravo nahoře) zvolíte odkaz Convert my Credits v boxu Statistics.

A konečně Bigstock - v horním menu rozbalte položku Hi, uživatelské jméno, v něm zvolte třeba My Account a pak v levém menu položka Commissions - v pravé části pak naleznete formulář Payment Preferences.
 
Gravatar
1. listopad 2012, 14:39 Market
Moc děkuji :)
 
Gravatar
7. listopad 2012, 10:42 Roman
Dobrý den, trochu jsem hledal a poplatky za Skrill (myslím tím převod peněz na účet) stojí 1,80 euro a na Paypallu je částka pod 3000,- za 30 Kč (nad 3000 je to zdarma)

Mám i dotaz - nejde někde na Paypalu nastavit, aby se mi peníze zasílali rovnou na účet? Nebo se tam musím pokaždé přihlašovat a posílat je manuálně? Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji
 
Gravatar
7. listopad 2012, 11:40 Roman
Dobrý den, mám ještě jeden dotaz ohledně PayPalu. Je tam možnost přidat bankovní účet, ale chce to po mě vyplnit pouze IBAN číslo. Myslíte, že to přesměruje peníze na můj běžný účet? Nikdy jsem toto číslo nepoužil :) děkuji...
 
Gravatar
5. prosinec 2012, 12:09 Rosťa
Dobrý den pane Václavek, chtěl bych se Vás zeptat na ověřování identity na moneybookers. Asi po dvou letech využívání účtu na moneybookers, mi včera přišel email, s tím, že do 21 dní chtějí poslat fotokopii nějakého dokladu jako OP, ŘP, PAS + nějaké např. vyúčtování za poslední tři měsíce, na kterém lze vidět adresu. Máte s tímto nejakou zkušenost? První verifikace účtu s posláním malé částky na účet viz. Vaš komentář výše, proběhl v pořádku, ale posílat někam naskenovanou občanku kde nesmí být nic začerněno se mi moc v dnešní době nechce a mám z toho celkem obavu. Děkuji za případný komentář. Děkuji ...
 
Gravatar
5. prosinec 2012, 22:19 Petr Václavek
Rosťo, to je poměrně běžný požadavek u těchto služeb, jen si ověřují totožnost a adresu, aby zamezily praní špinavých peněz.
 
Gravatar
2. leden 2013, 22:13 Maťo
Dobrý deň, chcem sa spítať za ten moneybookers. Pri registrácii mám vybrať podnikateľský učet alebo osobný?Keď som vybral podnikatelský tak to po mne chcelo názov spoločnosti,prá vnu formu a pod. Tak sa pre istotu pítam.Zatiaľ si dávam šek ale myslím že prvú stovku nedám tak rýchlo čiže to asi zmením.
Vopred ďakujem :) .
 
Gravatar
2. leden 2013, 22:16 Petr Václavek
Jednoznačně Osobní účet
 
Gravatar
12. březen 2013, 07:08 Vladimir
Na fóru mikrofotbanky se teď jednomu uživateli přihodila nemilá věc a to, že mu MB napsal že výplata z fotobank která mu na účet chodí je komerční aktivita a že si musí udělat obchodní účet kde jsou navíc ještě další poplatky.

viz zde: http://www.mikrofotobanky.cz/forum/index.php?action=vthread&forum=1&topic=46554

Přemýšlím o registraci na Paypal než mi také napíšou :)
 
Gravatar
5. duben 2013, 15:14 Ondřej
Dobrý den,

předem se omlouvám, za můj další, možná hloupý dotaz týkající se limitů výběrů. Už jsem se tu na to jednou ptal. Užívám Paypal a mám tam účet "Personal". Přítelkyně si tam nedavno také založila účet, ale té se rovnou vytvořil typ "Premier" a tam ty limity normálně jsou vidět a může si je i navýšit - pokud ověří kartu (stržením cca 50Kč) a uvedením obchodní činnosti. Je tedy lepší přejít na typ "Premier"? Mohu se zeptat, jaký máte vy? Děkuji
 
Gravatar
7. duben 2013, 15:21 Petr Václavek
Já používám Moneybookers, takže v tom neporadím. Ale na PayPalu by měl stačit Personal účet (zatím jsem neslyšel, že by tam bylo nějaké vážné omezení pro fotobankéře). Premium je podle mě pro firmy.
 
Gravatar
7. duben 2013, 17:29 Ondřej
Děkuji, psal jsem na jejich podporu, tak se uvidí...
 
Gravatar
2. červenec 2014, 05:35 Hynek
dobrý den, včera mi u Shutterstock odeslali peníze na PayPal, ale tam ještě nejsou. Nevíte, jak dlouho trvá, než je připíší na účet PayPalu? Přišel mi mejl o aktivitě na účtu, ale nic tam není. Děkuji
 
Gravatar
12. červenec 2014, 17:50 Hynek
nevíte někdo, jak mám v PayPalu zadat IBAN banky? Mám spořitelnu, ale nebere to písmena a bez nich mám zase málo znaků. Díky za radu
 
Gravatar
4. říjen 2016, 08:53 Veronika Dvořáková
Citace:
dobrý den, včera mi u Shutterstock odeslali peníze na PayPal, ale tam ještě nejsou. Nevíte, jak dlouho trvá, než je připíší na účet PayPalu? Přišel mi mejl o aktivitě na účtu, ale nic tam není. Děkuji


mohu se zeptat za jak dlouho Vám peníze připsali na paypal? Na fotobance se výdělek odečetl, ale na paypalu není stále. Už jsou to 3 dny. Tak nevím zda je někde problém. Díky
"
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.

Prodej fotek a ilustrací

Diskuzní fórum

O fotobankách, focení i kreslení vektorů můžete diskutovat na fotobankovém diskusním fóru.

Můžu prodávat upravené fotografie?

Ano!… Číst dál...

Zamítli mi fotku / ilustraci, co s tím můžu dělat?

nejlépe moc neřešit raději a vytvořit další.… Číst dál...

Nejlepší fotobanky

Seznam těch nejlepších fotobank, setříděn podle výše výdělků:

Shutterstock Shutterstock
Dreamstime Dreamstime
Fotolia Fotolia
iStockphoto iStockphoto
BigStock BigStock
123RF 123RF
Graphic Leftovers Graphic Leftovers
Depositphotos Depositphotos
Pond5 Pond5

Více informací →

Newsletter

Přihlašte se k odběru občasného newsletteru s přehledem dění kolem fotobank

Fotobanky na Facebooku

Spoustu drobnějších zpráv píšu jen na Facebook.