Diskuzní fórum

Můžete mi někdo koupit jednu fotku na Shutterstocku?

Ne

Je možné aby mi někdo koupil na Shutterstocku jednu fotku?Tedy fyzicky to asi není problém, ale právně to problém je - fotobanka Shutterstock (a stejné to je i na ostatních fotobankách) nic takového neumožňuje a tak dotyčný získá stejnou licenci, jako kdyby si to stáhnul někde na warezu ((s)prostě ukradl). Podívejte se sami do licenčního ujednání Shutterstocku:

Část I. odstavec 2:

Shutterstock vám tímto uděluje nevýhradní, nepřevoditelné, celosvětové a trvalé právo užívat, upravovat a reprodukovat snímky následujícími způsoby, s výhradou omezení stanovených zde a v Části II těchto podmínek…

Část III. odstavec 23:

Zde použitý výraz "nepřenosný" znamená, že s výjimkou případů výslovně stanovených v těchto podmínkách, nesmíte prodávat, pronajímat, nahrávat, dávat, sublicencovat ani jinak převádět snímek nebo práva na použití snímku. Nicméně můžete jednorázově převést snímky na třetí stranu výhradně tak, aby taková třetí strana vytiskla a/nebo zpracovala vaše zboží obsahující snímky za podmínek zde uvedených. Kromě toho, dílo, které se snímkem vytvoříte, musí být použito pouze vámi, vaším přímým zaměstnavatelem, klientem nebo zákazníkem, který musí být koncovým uživatelem vašeho díla. Souhlasíte, že podniknete veškerá komerčně odpovědná opatření, abyste zabránil(a) třetím stranám jakékoli snímky duplikovat. Pokud se dozvíte o jakékoli neoprávněné duplikaci snímku(ů) Shutterstock, informujte nás prosím e-mailem na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Co tedy dělat, když máte nalezenou ilustraci/fotku na fotobance Shutterstock a nechce se vám platit předplatné?

Abych vám ještě více zjednodušil nalezení stejného obrázku na ostatních fotobankách, vytvořil jsem jednoduchý vyhledávač pracující s těmi největšími microstock fotobankami - stačí do něj zadat název fotky a on ji vyhledá na ostatních fotobankách:

Malá ukázka vyhledávání fráze "three beautiful friends authentic"Komentáře


Gravatar
19. leden 2015, 13:46 Jan Miřacký
Já nedávno objevil fotobanku DollarPhotoClub .com, kde si koupíte měsíční balík 10 fotek za 10 USD a každou další dokoupíte za dolar. Případně ročník balík 99 fotek za 99 USD. Je to partnerská fotobanka Fotolie. To je z pohledu kupujícího velice dobrý poměr cena/kvalita… z pohledu fotografa to nechme bez komentáře :)
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.

Prodej fotek a ilustrací

Diskuzní fórum

O fotobankách, focení i kreslení vektorů můžete diskutovat na fotobankovém diskusním fóru.

Nejlepší fotobanky

Seznam těch nejlepších fotobank, setříděn podle výše výdělků:

Shutterstock Shutterstock
Dreamstime Dreamstime
Fotolia Fotolia
iStockphoto iStockphoto
BigStock BigStock
123RF 123RF
Graphic Leftovers Graphic Leftovers
Depositphotos Depositphotos
Pond5 Pond5

Více informací →

Newsletter

Přihlašte se k odběru občasného newsletteru s přehledem dění kolem fotobank

Fotobanky na Facebooku

Spoustu drobnějších zpráv píšu jen na Facebook.